Štedrovečerná večera

Ako každý rok, aj tento boli Vianoce v našom zariadení krásnou udalosťou s neopakovateľnou atmosférou. Spevácky zbor Cantamus Domino nás potešil svojim spevom a prihovoriť sa klientom prišiel aj p. dekan.

Predvianočné posedenie pri varenom vínku

Predvianočné posedenie pri dobrom varenom vínku a sladkom koláčiku bolo osviežujúcou predzvesťou blížiacich sa vianočných sviatkov na ktoré sa všetci veľmi tešíme.

Deň otvorených dverí

17.12.2013 sme mali Deň otvorených dverí,  súčasťou ktorého bola prehliadka zrekonštruovaných priestorov zariadenia, novovybudovaného zariadenia JESÉNIA SKALICA  a soľnej jaskyne (haloterapia).

Pozvaným hosťom a všetkým prítomným sa prihovorila riaditeľka zariadení Jolana Straková a primátor mesta Skalica Ing. Stanislav Chovanec. Nové zariadenie JESÉNIA SKALICA bolo otvorené prestrihnutím pásky a požehnaním budovy prostredníctvom  rímskokatolíckeho p. dekana a evanjelického p.farára . Príjemným spestrením bolo aj vystúpenie klientov - speváckeho zboru zariadenia.

Adventné vystúpenia

V rámci adventného a predvianočného obdobia  našich klientov  potešili svojím vystúpením deti z MŠ z Oreského a stredoškoláci z Holíča.

Prechádzka vianočnou Skalicou

Čaro prekrásnej vianočnej výzdoby, ktorá je viditeľná hlavne v tme, sme obdivovali s našimi klientmi v uliciach nášho mesta Skalica. Túto večernú prechádzku sme ukončili príjemným posedením v reštaurácii sv. Michal pri čajíku, kávičke a výbornej štrúdle.

Stretnutie s Mikulášom

Aj tento rok zavítal do nášho zariadenia Sv. Mikuláš so svojimi tradičnými pomocníkmi...

Katarínska zábava

Tradičná Katarínska zábava je aj dnes súčasťou novembrových dní a inak tomu nebolo ani u nás. Okrem klientov boli pozvaní aj priatelia nášho zariadenia, ktorí prišli v hojnom počte. Heligonkári, ktorí sa pomaly stávajú tradíciou každej zábavy nesklamali a navodili neopakovateľnú atmosféru no a svojím vystúpením náš potešil spevácky súbor z radu našich klientov. Pozitívne ohlasy a dojmy po zábave svedčia o tom, že bolo veselo a hlavne dobre.

 

Jesenné trhy

Jesenné predajné trhy v našom zariadení aj tento rok prekvitali návštevnosťou. Možnosť vybrať si z veľkej, pestrej ponuky tovaru a zakúpiť si niečo pre potešenie, ale aj úžitok pritiahol mnohých kupujúcich. Na svoje si prišla hlavne ženská časť klientely zariadenia a na chvíľu sa z nich stali správne nákupné maniačky...

Voľby do VÚC 2013

Aj našim klientom záleží na tom, kto o nich bude rozhodovať...

Oslava jubilantov

Posledná oslava jubilantov v tomto roku sa ako inak niesla opäť v znamení dobrej nálady, humoru a zvučnej hudby. Niektorí klienti si zatancovali, iní zasa pospevovali, ale všetci sme sa dobre zabávali a oslavovali.

Úcta k starším - oslava

Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi... hovorí jedna ľudová múdrosť.

Ani my sme nezabudli osláviť mesiac úcty k starším a to príjemným posedením, na ktoré sme pozvali aj našich priateľov z družobného zariadenia v Ivanke pri Dunaji. Seniorov prišiel pozdraviť a prihovoriť sa im milým slovom aj primátor Skalice spolu s ďalšími hosťami. Dobrá hudba a jedlo patria neodmysliteľne ku každej oslave a tá naša nebola výnimkou... O tanečný rytmus sa postarali heligonkári z Holíča a naše usilovné klientky zasa pripravili niečo dobré pod zub. A ako sme sa bavili? To posúďte sami...

Mesiac úcty k starším

V rámci mesiaca október, ktorý je známy ako mesiac úcty k ľuďom skôr narodeným sme pre našich klientov usporiadali pestrý program. Pre našich starkých si pripravili vystúpenie detičky zo súkromnej materskej škôlky Slniečko, žiaci Súkromnej základnej školy v Skalici, či dievčatá zo Strednej odbornej školy v Holíči. Touto cestou by sme sa všetkým chceli poďakovať, že si našli chvíľku a aj týmto spôsobom vyjadrili úctu klientom nášho zariadenia.

Jesenné posedenie

Tohtoročnú jesennú grilovačku nám prekazilo počasie, no aj napriek tomu sme sa nenechali odradiť. Klobásky sa upiekli v našej kuchyni a pochutili sme si na nich pri muzike skvelého heligonkára, pána Michálka ml. 

Športové hry v skalických horách

Deň ako stvorený na pobyt v prírode sme strávili športovo a v duchu súťaživosti v krásnom prostredí skalických hôr, kde sa každoročne konajú športové hry zariadenia.  Šesť disciplín, ktoré čakali na našich klientov boli zaujímavé a vyžadovali najmä rýchle ruky, pevnú mušku a dobrý odhad. Najlepší boli ocenení a všetci sa tešíme na ďalší ročník, ktorý bude dúfame rovnako vydarený ako bol tento.

Návšteva vinárstva Chateau Bzenec

Pomaly blížiaca sa jeseň je časom vinobrania a dobrého vínka, čo nás inšpirovalo k návšteve krásneho kraja južnej Moravy, viničného statku Chateau Bzenec. Privítal nás riaditeľ vinárstva Ing. Flodr a porozprával rôzne zaujímavosti, previedol nás vinicami a samozrejme pohostil vínkom a občerstvením, ktoré k nemu neodmysliteľne patrí. Naši klienti ochutnali aj preslávenú Bzeneckú lipku. Po dobrom vínku sme sa posilnili obedom, pri ktorom nám zahral na heligónku p. Michálek. 

Púť do Šaštína

Dňa 16.9.2013 sme sa klientmi zariadenia vybrali do Šaštína na púť pre starých a chorých, ktorá sa konala v bazilike Sedembolestnej Panny Márie.

Folklórne popoludnie v DSS Strážnica

V rámci družobných vzťahov medzi naším zariadením a domovom pre seniorov Strážnica sme boli pozvaní na slávnostné folklórne popoludnie, ktoré sa konalo v priestoroch zariadenia. Účinkujúcich bolo neúrekom od samotných klientov zariadenia až po veľkých a malých tanečníkov. Príjemným ukončením bolo vystúpenie cimbálovky, ktorá dala bodku za toto pekné, nedeľné popoludnie.

Výlet do Buchlovíc

Dňa 21.8.2013 sme absolvovali celodenný výlet do Buchlovíc.  Začali sme prehliadkou zámku, ktorá všetkých zaujala a milá sprievodkyňa rada zodpovedala naše otázky o histórii Buchlovického zámku. Jeho súčasťou je krásny prak, ktorým sme sa v príjemnom letnom počasí poprechádzali. Všetci obdivovali staré stromy, krásne ostrihané kríky ale hlavne nádherné fuksie, ktorých unikátna zbierka sa tu nachádza. Prechádzku nám spríjemňovali voľne sa pohybujúce pávy. Výlet sme zakončili v Boršicích v Hospudke na halde. Pochutnali sme si na výborne pripravenom obede, posedeli v príjemnom prostredí malej farmy s množstvom domácich zvierat. Výlet bol pre všetkých príjemným zážitkom, na ktorý budeme radi spomínať.

Letná rekreácia v Smrečanoch

V auguste sme sa zúčastnili s klientmi zariadenia týždennej rekreácie v hoteli SPOJÁR v prekrásnom prostredí Liptova. Boli sme na svätej omši v Okoličnom, kúpali a relaxovali  sa v Bešeňovej, navštívili sme Spišský hrad, nakupovali v Poľskom mestečku Jablonka, zabávali sme sa a spievali  každý večer pri hudbe p. Brydláka, Formánka a Lukáča a do tanca nám hral Frémuzik. Na pamiatku si každý odniesol  vtipnú tombolu. Všetci sme sa dobre zabávali a tešíme sa na budúcoročnú rekreáciu.

Letecká základňa Kuchyňa

Zaujímavý výlet na leteckú základňu v Kuchyni bol spestrením letných dní a novým poznatkom pre mnohých klientov. Pripravené pre nás boli ukážky leteckej a pozemnej techniky OS SR, hasičská a protichemická výzbroj. Príležitosť posedieť si v kokpite lietadla a zahrať sa na pilota si nenechal ujsť nikto. Zúčastnili sme sa aj svätej omše, ktorú odslúžil vojenský kňaz vďaka ktorému sme sa v rámci besedy dozvedeli zaujímavé informácie o živote vojakov na misiách po celom svete.

Skalické rybníky

Počasie ako stvorené na výlet ku vode nás vylákalo posedieť si na skalické rybníky, kde sme si oddýchli na čerstvom vzduchu a trošku pookriali. Dobrá ryba, pivko, či kofola sa podchvíľou objednávali a všetkým chutilo pri skvelej muzike pána heligonkára, ktorý nás príjemne sprevádzal.

Oslava jubilantov

Oslava jubilantov je vždy očakávanou udalosťou, ktorá v dobrej nálade spája všetkých - skôr, či neskôr narodených. Opäť sme si pripomenuli, že pri dobrej hudbe, v príjemnej spoločnosti a s úsmevom na tvári ide všetko ľahšie.

Vybudovanie petangového ihriska

Aby naši klienti mali čo najpestrejšie možnosti na využívanie voľného času, v spolupráci so spoločnosťou Protherm Production – v rámci ich firemného dobrovoľníctva – sme vybudovali petangove ihrisko, vymaľovali altánok a lavičky.

Sme vďační za ich aktivitu a veľmi si vážime, že pracovníci firmy reálne vnímajú život seniorov v zariadení.Mnohí klienti, napriek svojmu veku, ktorým to zdravotný stav dovolí, prežívajú jeseň životaaktívne.  Túto novinku privítali a tešia sa na vzájomné „súboje“.

Navštívili sme manželov Osičkových

Teplý letný deň sme si spestrili spoločným výletom s klientmi na neďalekú Moravu, do Lanžhotu k manželom Osičkovým, ktorí sú známi svojim pôsobením v dychovej hudbe a často ich môžeme vidieť v televízii Šláger. Srdečne nás privítali v prostredí svojej reštaurácie, ktorá má ľudový nádych. Pripravili pre nás chutný obed s ich typickým „řízkom“ a koláčikmi. Súčasťou bolo aj ich krásne spevácke vystúpenie. Celým výletom nás sprevádzal vynikajúci heligonkár p. Michálek z Holíča, ktorý udržiaval veselú náladu. Cestou sme sa zastavili na priateľskú návštevu aj v DSS v Brodskom.

Blahorečenie JÁNA HAVLÍKA

Pri príležitosti začiatku procesu blahorečenia JÁNA HAVLÍKA, z úcty k jeho životu a na jeho pamiatku, sa v týždni od 3.6.2013 – 7.6.2013 v kaplnke nášho zariadenia čítali úryvky z jeho života. Toto stretnutie otvorila v pondelok p. riaditeľka svojím príhovorom. Do čítania sa zapojili klienti nášho zariadenia. Proces blahorečenia je historickou udalosťou. Sme hrdí na nášho rodáka a túto aktivitu podporili naši klienti svojou účasťou.

Žolíkový turnaj

Druhého ročníka žolíkového turnaja sa zúčastnilo 12 kartárov, ktorých sme rozdelili do 3 družstiev. Súťažili v piatich kolách a tí najlepší postúpili do finále, ktoré malo tri kolá. Ako to však v každej súťaži chodí, vždy musí byť niekto víťaz, ale aj porazený. Tohtoročnému víťazstvu sa tešil p. Trávniček, druhému miestu kraľovala p. Kubíková, no a nádherné tretie miesto si odniesol p. Horváth. Všetkým srdečne gratulujeme :-)

Deň Matiek

Z vďačnosti za lásku, starostlivosť a výchovu  sme potešili naše klientky pri príležitosti Dňa Matiek pekným programom , ktorý si pripravili študenti z Holíča.

Stavanie mája

Ako už býva zvykom, aj pred našim zariadením vyrástol máj, ktorý pomohli postaviť a krásne vyzdobiť naši klienti. Tento symbol víťazstva jari všetci po dlhej a únavnej zime privítali s radosťou a nadšením....

Návšteva kina

Skryté kamery, ktoré zachytili drsné pozadie predvádzacích akcií pre seniorov. Čo sa skutočne deje na populárnych zájazdoch na ktorých ponúkajú obed zdarma a množstvo darčekov ako bonus k tomu? Na to sme sa boli s našimi klientmi pozrieť v skalickom kine.

Oslava jubilantov

 

Ako najlepšie začať nový rok ak nie oslavou jubilantov... Tak sme oslávili sviatky klientov narodených v prvom štvrťroku pri dobrej hudbe a v povznášajúcej nálade.