Opäť s gymnazistami na prechádzke

Prvé jarné lúče sme si s našimi klientmi užili v Skalickom Hájku. Dobrovoľnícky krúžok skalického gymnázia pod vedením pani učiteľky Hnátovej nám robil spoločnosť a pomohol nám pri doprevádzaní našich seniorov. Prebúdzajúca príroda, hrejivé lúče a mladí milí ľudia nám spríjemnili a ozvláštnili piatkové poobedie. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

 

Oslava jubilantov

Dňa 19. marca 2019 sme mali prvú tohtoročnú oslavu jubilantov, ktorí sa narodili v prvých troch mesiacoch roka. Oslávili sme ich pri chutnom chlebíčku, výbornom zákusku, ktorý upiekli naše žienky a tiež pri príjemnej pesničke. Zaspievať nám prišli speváci zo súboru Rozmarín pod vedením p. Špírka, na harmonike doprevádzal  p. Horváth.  Veľmi pekne im ďakujeme a tešíme sa ďalšie ich vystúpenie.

Marec - mesiac knihy

Marec patrí knihám a pri tejto príležitosti sme ako každý rok pozvali riaditeľku mestskej knižnice pani Ľubicu Rozborilovú. Prišla sa s nami podeliť o svoje znalosti zo sveta kníh a histórie. Predstavila nám veľa zaujímavých publikácii, ktoré stoja za pozornosť a naši klienti sa s nimi mohli takto oboznámiť.

Beseda o literatúre s dobrovoľníčkou p. Šrámkovou

Aj v dnešnej ubehanej a hektickej dobe sa nájdu ľudia s veľkým srdom, ktorí svoj voľný čas nezištne dokážu venovať naším klientom. Jedným z takýchto ľudí je p. Šrámková, ktorá si vo svojom nabitom programe a popri svojej rodine našla čas a prišla sa s našimi klientmi porozprávať o literatúre, o ich spomienkach a starých časoch. Sme veľmi vďační za takýchto ľudí, pre ktorých je odmenou úsmev na tvári našich starkých.

"Skalická svadba"

Marcové poobedie sme naplnili tradíciami, hudbou a spevom na tému "Skalická svadba". Históriou, zaužívanými zvyklosťami a tradíciami  nás previedol dlhoročný družba p. Milan Špírek, ktorý si k sebe priviedol na pomoc a hudobný doprovod nastupujúcu generáciu p. Kutálka. Podelili sa s nami o svoje skúsenosti, priblížili nám celý priebeh svadobného dňa - začalo sa tradične "odprosovaním" a skončilo sa "čepčením". Na dotvorenie atmosféry nám zahrali a zaspievali spolu so svojimi dvoma speváčkami známe skalické piesne, ktoré sa dodnes hrávajú na svadbe. Naši klienti si zaspomínali na svoj svadobný deň a spolu so spevákmi si veselo zaspievali.

Pripomenuli sme si "Medzinárodný deň žien"

Dátum 8. marec patrí všetkým ženám bez ohľadu na vek. Tak ako každý rok aj tento sme si u nás pripomenuli Medzinárodný deň žien. Všetky naše klientky boli obdarované peknými kvietkami. Veď krásny kvet poteší každú ženu. Poteší nielen oko, ale ak je darovaný z lásky zahreje i u srdca. A všetky naše kvety boli darované s úctou a láskou.

Fašiangová zábava

Tak ako po celom Slovensku aj na Jesénii sme si užili fašiang so všetkým čo k tomu patrí. Fašiangová zábava bola s bohatou tombolou, maskami a veselou hudbou. Na každého klienta sa ušiel drobný tombolový balíček aj sladká odmena v podobe zákusku. Medzi maskami nechýbali včielky, vodník, batoľatá, šašo, Rákosníček a Křemílek s Vochomúrkom. Tanečná a veselá zábava pri dobrej pesničke bola príjemným spestrením, poobedie nám veľmi rýchlo ubehlo a už teraz sa tešíme na ďalšiu zábavu.

Zmenáreň pre ženy

Posledný februárový deň sme u nás na Jesénii privítali p. vizážistku p. Palkovú. V spolupráci s ňou sme usporiadali pre naše klientky "ZMENÁREŇ". Pri kávičke si naše žienky posedeli a zaspomínali na svoje skrášľovacie procedúry. Pani Palková sa venovala naším klientkám individuálne s veľkým porozumením. Každá jedna bola skrášlená a zmenená :) Samozrejme k lepšiemu. Veľmi sa chceme poďakovať pani Palkovej za úžasný prístup a lásku, s ktorou svoju prácu vykonáva. Veľmi radi ju opäť znovu u nás privítame.

sviatok sv. Valentína v Jesénii

14. februára sme sa zišli pri príležitosti drobného sviatku svätého Valentína. Je to sviatok venovaný láske a priateľstvu. Tento deň patrí všetkým ľuďom, ktorí majú niekoho radi. Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva. Preto si aj my v našej širokej a veľkej rodine uctievame tento sviatok. Posedeli sme si spolu  pri kávičke a sladkom dezerte, aby sme zaspomínali medzi svojimi blízkymi a priateľmi na svoje lásky a priateľov, s ktorými je náš život krajší a bohatší.

 

Beseda s včelárkou

V pondelok 21. januára medzi nás prišla predsedkyňa skalického včelárskeho spolku p. Ing. Zuzana Juríčková, PhD. Porozprávala nám veľa zaujímavosti zo života včiel. Podelila sa s nami so svojimi dlhoročnými skúsenosťami, popísala nám ako prebieha bežný rok a život včiel a včelárov. Ako sa med vyrába, spracováva a ako veľmi je pre náš organizmus prospešný. Svoju prednášku spestrila veľmi zaujímavým dokumentárnym filmom o včelách.

Domáce kino

Aj tento rok pokračujeme v tradícii domáceho kina. Počas zimných dní pri chutnej kávičke a dobrom filme sa vždy radi zídeme. Náš filmový rok sme zahájili filmom "Svedectvo", filmovým stvárnením života Jána Pavla II.

Vitaj nový rok 2019

Rok 2019 - pre nás sú to nové spoločné chvíle, nové zážitky našej "malej, veľkej" rodiny. Ani na začiatku roka sme nezaháľali. Nový rok sme zahájili tvorivo a hravo v pracovných terapiách pri našich obľúbených dielničkách s vlastnými výrobkami. Plný novej energie a optimizmu sa púšťame do nového roka.