sviatok sv. Valentína v Jesénii

14. februára sme sa zišli pri príležitosti drobného sviatku svätého Valentína. Je to sviatok venovaný láske a priateľstvu. Tento deň patrí všetkým ľuďom, ktorí majú niekoho radi. Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva. Preto si aj my v našej širokej a veľkej rodine uctievame tento sviatok. Posedeli sme si spolu  pri kávičke a sladkom dezerte, aby sme zaspomínali medzi svojimi blízkymi a priateľmi na svoje lásky a priateľov, s ktorými je náš život krajší a bohatší.

 

Beseda s včelárkou

V pondelok 21. januára medzi nás prišla predsedkyňa skalického včelárskeho spolku p. Ing. Zuzana Juríčková, PhD. Porozprávala nám veľa zaujímavosti zo života včiel. Podelila sa s nami so svojimi dlhoročnými skúsenosťami, popísala nám ako prebieha bežný rok a život včiel a včelárov. Ako sa med vyrába, spracováva a ako veľmi je pre náš organizmus prospešný. Svoju prednášku spestrila veľmi zaujímavým dokumentárnym filmom o včelách.

Domáce kino

Aj tento rok pokračujeme v tradícii domáceho kina. Počas zimných dní pri chutnej kávičke a dobrom filme sa vždy radi zídeme. Náš filmový rok sme zahájili filmom "Svedectvo", filmovým stvárnením života Jána Pavla II.

Vitaj nový rok 2019

Rok 2019 - pre nás sú to nové spoločné chvíle, nové zážitky našej "malej, veľkej" rodiny. Ani na začiatku roka sme nezaháľali. Nový rok sme zahájili tvorivo a hravo v pracovných terapiách pri našich obľúbených dielničkách s vlastnými výrobkami. Plný novej energie a optimizmu sa púšťame do nového roka.