JESÉNIA SKALICA

„Všetko čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby
sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala."
Matka Tereza

Milí návštevníci, teší nás Váš záujem dozvedieť sa o JESÉNII SKALICA zariadenia pre seniorov viacej informácií. Nech sa páči, vitajte na našej stránke.

 

JESÉNIA SKALICA zariadenie pre seniorov je poskytovateľom sociálnej služby podľa zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách v znení neskorších predpisov. V zariadení pre seniorov sa poskytuje sociálna služba fyzickej osobe, ktorá dovŕšila dôchodkový vek a je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby a jej stupeň odkázanosti je najmenej IV, alebo fyzickej osobe, ktorá dovŕšila dôchodkový vek a poskytovanie sociálnej služby v tomto zariadení potrebuje z iných vážnych dôvodov. V zariadení v zmysle § 35 zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách v znení neskorších predpisov poskytujeme:

 • pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby
 • sociálne poradenstvo
 • sociálnu rehabilitáciu
 • ubytovanie
 • stravovanie
 • upratovanie
 • pranie, žehlenie a údržba bielizne a šatstva, osobné vybavenie
 • utvárame podmienky na úschovu cenných vecí
 • zabezpečujeme záujmovú činnosť.

 O nás


Všeobecný profil zariadenia

Názov: JESÉNIA SKALICA zariadenie pre seniorov

Adresa: Pod hájkom 36/A , 909 01 Skalica

Zriaďovateľ: Mesto Skalica

Právna forma: Rozpočtová organizácia

IČO: 42292468

Vznik zariadenia: 1. januára 2014

Forma sociálnej služby: Celoročná pobytová

Kapacita zariadenia: 76 miest

Poloha

Budova zariadenia sa nachádza v okrajovej časti mesta Skalica, v prekrásnom prostredí pod skalickými vinohradmi. Nachádza sa vo veľmi príjemnej lokalite, ktorá svojou pokojnou atmosférou a hojnou zeleňou vytvára podmienky pre súkromie, ochranu, bezpečie a zaslúžený oddych pre našich klientov. Architektonicky aj prevádzkovo je pridružená k budove Zariadenia pre seniorov Skalica.

 

POSLANIE

Poslaním JESÉNIA SKALICA zariadenia pre seniorov je poskytovať sociálne služby v súlade so zákonom o sociálnych službách a v zmysle zriaďovateľskej listiny ako súčasť sociálnej politiky Mesta Skalica.

JESÉNIA SKALICA zariadenie pre seniorov poskytuje kvalitné sociálne služby, ktoré sú založené na rovnosti bez diskriminácie a ktoré napĺňajú individuálne potreby prijímateľov sociálnej služby a rešpektujú ich základné ľudské práva a slobody.

Zamestnanci zariadenia preferujú holistický prístup, tímovú spoluprácu a usilujú sa odborným a vysoko ľudským prístupom zabezpečiť dôstojnú starostlivosť prijímateľom sociálnej služby, aktivizovať a udržiavať ich sociálne kontakty v bezpečnom, pokojnom a príjemnom prostredí.

 

STRATEGICKÁ VÍZIA

JESÉNIA SKALICA zariadenie pre seniorov chce zostať vyhľadávaným a dostupným zariadením, udržať si dôveru v naše služby a byť lídrom na trhu pobytových sociálnych služieb v regióne.

JESÉNIA SKALICA zariadenie pre seniorov je miestom, kde prijímatelia sociálnej služby majú pocit istoty, láskyplného zázemia a domova. Sú rešpektovaní a spokojní s opaterou a poskytovanými službami.

Rozvíjame profesionalitu a odbornosť organizácie, chceme pokračovať v modernizácii a estetizácii prostredia zariadenia v súlade s aktuálnymi požiadavkami na kvalitu sociálnych služieb.

 

CIELE

 • Vytvárať spoluprácu s rôznymi inštitúciami pri zavádzaní nových foriem terapeutických aktivít.
 • Participovať na udržiavaní a upevňovaní vzťahov s rodinou a priateľmi prijímateľov sociálnej služby na základe ich preferencií.
 • Zabezpečiť každému prijímateľovi sociálnej služby možnosť zúčastňovať sa na spoločenskom dianí v komunite.
 • Získavať spätnú väzbu na úroveň kvality poskytovaných služieb.
 • Motivovať zamestnancov k zvyšovaniu odbornej úrovne, vedomostí a zručností, podporovať ich osobný rozvoj. Udržiavať zdravú tímovú atmosféru a kolegiálne pracovné vzťahy.
 • Rozširovať informačný systém organizácie.
 • Vytvoriť bezbariérový oddychový park v exteriéri zariadenia.

 


Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti