Aktivity 2020

DUO JAMAHA live pod balkónmi

Hudobný darček od pani primátorky mesta Anny Miernej sme si vychutnali do sýta. Naša obľúbená kapela Duo Jamaha predviedla úžasný koncert plný šlágrov a hitov. Bolo veselo, bolo krásne, bolo super. Na tento zážitok a prekvapenie budeme s radosťou dlho spomínať. ĎAKUJEME pani primátorke za nápad a kapele Duo Jamaha za vystúpenie!!!

Naše májové radosti

Pozrite akými radosťami a aktivitkami si spríjemňujeme svoj voľný čas. Z našich terapeutiek sa stali aj kaderníčky... Staráme sa o seba, vyšívame, paličkujeme, oddychujeme v našom krásnom slnečnom átriu, precvičujeme telo aj pamäť, čítame knihy aj časopisy, tešíme sa z pohľadníc, listov a obrázkov od svojich blízkych, ktoré nám nosí pani poštárka. A kedže nám situácia nedovolí sa stretnúť s tými, ktorých ľúbime, tak sme to vymysleli takto na diaľku. Prostredníctvom videohovorov na Skype sa vzájomne tešíme a povzbudzujeme, čo nám dodáva veľa síl a energie.

Aj takto cvičíme

Ku koncu mesiaca apríl sme si zacvičili na čerstvom vzduchu v našom átriu. Niektorí precvičovali svoje končatiny v sede za pomoci rehabilitačnej pracovníčky, iní, ktorí vládali viac, sa pustili do upratovania a starostlivosti o zeleň. Zobrali do rúk hrable, krhly a iné pracovné nástroje a po zime upravili trávnik, okrasné stromčeky, kvety aj bylinky. Spoločne sme si tak upratali a skrášlili naše átrium, v ktorom tak radi sedávame. 

Pečenie koláčov a spoločné maškrtenie

Dňa 28.4.2020 sme dostali chuť na sladké koláče. A keďže sa nám nelenilo za pomoci našej terapeutky Ivetky sme sa s radosťou pustili do pečenia. Niekto miesil, iný osieval, alebo potieral džemom. Koláče ako od babičky. Spolu s kávičkou a na čerstvom vzduchu pochúťka veľká. 

Fašiangová zábava

Aj v tomto roku v období fašiangu sme usporiadali pre klientov Jesénie zábavu plnú masiek, hudby, smiechu, dobrého jedla a tomboly. V tombole sa usmialo šťastie na každého. Zo zamestnanacov sa stali na chvíľu krásne masky a na počúvanie a veru aj do tanca zahral p. Janík so svojou skupinou Freďáci. A samozrejme nechýbali tradičné fašiangové šišky, ktoré sa na jazyku len rozplývali.

Valentínske posedenie

Spomienka na sviatok sv. Valentína nie je len o láske medzi partnermi. Je o ľudskej blízkosti, priateľstve, úcte medzi sebou navzájom. S obyvateľmi JESÉNIE sme si na tento sviatok dňa 14. februára spoločne posedeli pri sladkom pudingu. Zaspomínali sme na staré lásky, ale nezabudli sme ani na tie súčasné, ktorými sú deti, vnúčatá, priatelia, spolubývajúci. 

Domáce kino

Prvé tohtoročné Domáce kino sme zahájili rozprávkou "Z pekla štestí." Udržali sme si tak ešte chvíľu rozprávkovú povianočnú atmosféru. Spolu s kávičkou, o ktorú sa nám postarali naše terapeutky bolo sledovanie veľmi príjemné.