Aktivity 2023

Krabičky lásky

Opäť krabičky pre našich drahých obyvateľov, plné lásky, nehy a prekvapenia. Tisíckrát vďaka každému jednému darcovi krabičky, urobili ste nám neskutočnú radosť a umocnili vianočnú atmosféru. Osobitne ďakujeme krásne koordinátorke projektu pani Veronike Buc a žiakom Základná škola so športovým zameraním, Mallého 2, Skalica.

Sviatok sv. Lucie

Dňa 13. decembra oslavujú svoj sviatok Lucie. Aj do nášho zariadenia zavítali Lucie v bielom. Vymietli všetko zlé z rohov a kútov, aby náš domov v nadchádzajúcom roku obchádzali zlé veci a odohnali od nás všetky všetky neduhy.

Oslava Jubilantov

S obyvateľmi, ktorí sa narodili v poslednom štvrťoku sme sa spoločne stretli dňa 11. decembra. Zavinšovať s pani riaditeľkou prišli aj obyvatelia vedľajšieho zariadenia zo súboru Rozmarín.

Vianočné prezentačné trhy výrobkov

Výrobky, ktoré sme s láskou vytvorili boli prezentované na vianočných trhoch na Radnici v reminiscenčnej miestnosti v JESÉNII. Ďakujeme, že ste nás podporili.

Návšteva sv. Mikuláša s družinou

Krásny Mikulášsky pozdrav Vám posielame. Či máme 3, 10, 30 alebo 80 rokov ... každého z nás poteší zábava a sladká maškrta od Mikuláša, Anjela aj Čertíka. Ďakujeme za program  študentom zo Stredná Zdravotnícka škola Skalica.

Stela v JESÉNII

Zdá sa, že máme novú štvornohú kamošku a lásku. Naše zoznamovacie stretnutie dopadlo na jednotku s hviezdičkou. Stela, profesionálny canisterapeutický psík zažiarila v Jesénii ako pravá hviezda a hneď si získala naše srdcia a pozornosť.
Ďakujeme krásne za ponuku spolupráce s Lívia Topolčányová, túžime a veľmi sa tešíme na ďalšie zážitky a dobrodružstvá so Stelou.

Nádherný deň s deťmi v JESÉNII

Bohatý kultúrny program si pre nás pripravili deti z MŠ Skalica pracovisko L. Svobodu pod láskavým dohľadom pani učiteliek. A bol to veruže úžasný koncetr plný spevu, piesní, básní a dokonca aj divadelných scénok. Oživili sme si v pamäti s deťmi aj rozprávku o Karkulke s vĺčikom a dokonca aj príbeh o Sladkom pampúšikovi. Ďakujeme z celého srdca milé deti za tento krásny zážitok. Záverečné verše básne nás budú ešte dlho hriať na duši aj na srdci: ..."POTREBUJÚ NAŠU LÁSKU, ČO VYHLADÍ KAŽDÚ VRÁSKU, ABY SME ICH V ÚCTE MALI, VŽDY S LÁSKOU ICH PRIVÍTALI. DALI BY NÁM VERU VŠETKO, NAŠA BABKA AJ NÁŠ DEDKO."

Prišli k nám pomocníci

Ku koncu októbra bolo treba obrobiť a zazimovať naše krásne átrium, aby na jar zase rozkvitlo v plnej kráse. A mladí muži zo Strednej odbornej školy strojníckej nám prišli opäť na pomoc. Ďakujeme krásne za vašu ochotu, energiu aj srdečné rozhovory, na ktoré sa vždy veľmi tešíme.

Čili papričky dozreli

Keďže tohtoročné leto nechcelo svoju vládu odovzdať jeseni a počasie bolo dlho krásne a slnečné, aj naša úroda, ktorú si pestujeme s obyvateľmi JESÉNIE v átriu vydržla až do jesenných mesiacov. Urodili sa nám krásne štipľavé papričky, ktoré po usušení pomelieme a ponúkneme na vianočných trhoch ako domáce čili korenie tým, ktorí majú radi pikantné pokrmy.

Naši spoločníci zo Strednej zdravotníckej školy

Chvíle prežité v spoločnosti mladých ľudí si veľmi užívame. Študenti Strednej zdravotníckej školy v Skalici k nám chodia so svojimi pedagógmi nielen vykonávať odbornú prax, ale radi nás navštevujú aj v čase osobného voľna, čo si veľmi ceníme. Spoločne sa rozprávame, spomíname na naše študentské časy, hrávame hry a taktiež chodíme na prechádzky. Už teraz sa opäť tešíme na ďalšiu návštevu.

Aktivity, ktoré milujeme

V rámci aktivizácie a pracovnej terapie sa veľmi radi venujeme rôznym činnostiam, ktoré nás nesmierne bavia a napĺňajú pocitom užitočnosti. Pečieme škoricové sušienky, ktoré keď ochutnáte sa rozplývajú na jazyku, pletieme košíky, šijeme vankúše a rôzne darčekové predmety, maľujeme obrazy, spracúvame voňavú levanduľu, ktorú sme si vypestovali  a veľa, veľa ďalšieho... Všetky tieto výrobky odprezentovali naše šikovné pomocníčky Ivetka a Monika na predajných trhoch, ktoré sa konali v sobotu 14. októbra na Radnici. Pozrite ako aktívne dokážeme využiť svoj voľný čas!

Úcta k starším - jubilanti mesta Skalica

V mesiaci október si pripomíname úctu k starším. Ani predstavitelia mesta nezabúdajú na jubilantov, ktorí sa dožívajú krásneho veku. Občanom mesta Skalica, ktorí v tomto roku oslavujú 80, 85, 90 a viac rokov a sú našimi obyvateľmi odovzdali srdečné vinše, finanačný príspevok aj darček. Ďakujeme pani primátorke Oľge Luptákovej a viceprimátorke pani Kataríne Chovancovej.

Oslava jubilantov v treťom štvrťroku

Dňa 26. 9.2023 sme spoločne oslavovali s obyvateľmi narodenými v mesiacoch júl, august a september. Tradične nemohol chýbať kvet a vinš od pani riaditeľky a vedúcej pani Elenky, prípitok a slávnostné občerstvenie. Pri hudbe, ktorú máme tak radi, sme si oslavu príjemne vychutnali.

Výlet na Skalické rybníky

Skalické rybníky patria v JESÉNII tradične k cieľom našich výjazdov. Letnú sezónu sme ukončili posedením v tichom a pokojnom prostredí, ktoré sme si veľmi obľúbili. Vítame možnosť a príležitosť vyjsť si von, vychutnať čerstvý vzduch, voňavú rybku a pohľadom na vodu upokojiť dušu a osviežiť myseľ.

Európsky týždeň mobility - prechádzka

V rámci aktivít Európskeho týždňa mobility sme zorganizovali vychádzku, s ktorou nám pomohli aj študenti Strednej zdravotníckej školy Skalica a Gymnázia F. V. Sasinka Skalica. Veľmi sa nám tento výjazd páčil. Samých nás prekvapila veľkosť a sila našej skupiny a sme si povedali, že ETM by mohol bývať kľudne aj raz do mesiaca.
Ďakujeme mládeži za milé sprevádzanie

Blahoželali sme Máriám

Keďže Mária bolo veľmi časté a oblúbené meno a prevláda aj u obyvateliek v našej JESÉNII, sme si dňa 12. septembra zorganizovali spoločné posedenie a oslavu tohto mena. Slniečko nám hrialo a o sladké občerstvenie sa postarali naše dievčatá Ivetka a Monika z terapie. Spoločne sme posedeli, porozprávali sa a aj niečo nové sa dozvedeli o význame a osobnostiach s týmto krásnym ženským menom.

Pani Jozefína Baničová - 101 rokov

Významné životné jubileum 101 rokov oslávila dňa 4. septembra 2023 naša drahá pani Jozefínka. Prajné a srdečné vinše prijala s pokorou, úsmevom a otvorenou náručou. Živijóó živijóó sme jej s láskou venovali v spoločnosti najbližších, našej pani primátorky Oľgy Luptákovej, prednostu MsÚ pána Antona Bobríka a zamestnancov JESÉNIE SKALICA Zps.

Športovo-zábavný deň

Dňa 17. augusta sme sa opäť v hojnom počte stretli v našom krásnom rozkvitnutom átriu JESÉNIE, kde sme spoločne precvičovali svaly s loptičkami, ale aj pamäť pri rôznych hrách, skladačkách a iných kognitívnych cvičenia. Na slniečku a čerstvom vzduchu je nám vždy super.

Anna bál

Ku koncu mesiaca júl sme sa spoločne stretli v slnečnom átriu, aby sme zablahoželali Aničkám a Haničkám, keďže veľa našich obyvateliek sa pýši týmto krásnym slovenským menom, ktoré je aj v súčasnej dobe veľmi obľúbené. Započúvali sme sa do pesničiek muzikanta Jozefa Blahu a pri sladkom koláčiku a kávičke sme sa príjemne zabávali.

Zavítala k nám Jadranská zmrzlina

V stredu 19. júla sme si spoločne v átriu užili slnečný deň. A čo k letu neodmysliteľne patrí? No predsa sladká zmrzlina! A tá vanilková je TOP naj naj... Srdečne ďakujeme Jadranskej zmrzline, ktorá nám túto letnú pochúťku priniesla priamo do zariadenia.

URBANI v JESÉNII

Príjemne nás prekvapila návšteva mužského speváckeho súboru "URBAN" a veru páni neprišli naprázdno. Obdarovali nás krásnymi ľudovými piesňami aj milým slovom, bolo nám tak veselo. Vítame každú príležitosť spestriť náš program dňa. Páni URBANI, z celého srdca Vám ďakujeme.

Staráme sa o zeleň a kvety v átriu

Ani v horúcich letných dňoch nezaháľame. Dňa 12.7.2023 v ranných hodinách sme spojili svoje sily a dali sa do skrášľovania nášho átria. Pozrite ako od ruky nám to išlo... hrabali sme trávnik, okopávali záhony a nezabudli sme so starostlivosťou ani na naše kvety, ktoré nás tešia svojimi farbami. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a s prácami nám pomohli a taktiež vďaka aj ostatným za povzbudzovanie.

Štvornohí miláčikovia v JESÉNII

Tak sme sa dočkali aj my v Jesénii. Dňa 5. júna sme radostne medzi nami privítali canisterapeutických chlpáčov. LAYLA, JACK a MONTY sú skvelí profíci, ktorí presne vedeli a vycítili, po čom túžime. Úprimné láskania, objatia, dotyky, množstvo pozitívnej energie a lásky vo vzduchu. Veľmi sme si to užili a tešíme sa na ďalšie stretnutia. Ďakujeme z celého srdca milým terapeutom za návštevu, za ich čas a záujem. Robíte tak prospešnú a záslužnú činnosť. Veľa šťastia a úspechov! Frederika Péčiová, Miroslav Caboň a Petra Chropúvková.

Naša ARTETERAPIA

ARTETERAPIA je reč línií, farieb, tvarov a symbolov. Aj prostredníctvom tejto terapie sa ticho snažíme komunikovať s umením. Tlmočí a rozvíja naše myšlienky, pocity, hodnoty, spomienky a túžby. A ten výsledok je prekrásny. Veľmi sa našim dielkám tešíme a máme radosť. Páčia sa Vám?

Navštívili nás žiaci zo ZŠ Mallého v Skalici

Dňa 26. mája do JESÉNIE zavítali žiaci základnej školy na ulici Mallého, ktorí nám okrem vlastnoručne vyrobených pozdravov priniesli aj veľa dobrej nálady. Potešili nás kultúrnym programom a hlavne svojou prítomnosťou. Ďakujeme krásne, že myslíte na seniorov a tešíme sa nabudúce.

Vysádzanie kvetov

V stredu 10. mája nám slniečko prialo a my sme sa rozhodli skrášliť si exteriér JESÉNIE. Vysádzali sme muškáty a rôzne iné krásne farebné a rozkvitnuté kvietky a veľmi nás to bavilo. Kvety... vždy robia ľudí lepšími, šťastnejšími a užitočnejšími, sú slnkom, potravou a liekom pre dušu... Ďakujeme krásne za sponzorský dar ZAHRADNÍCTVO SKALICA s.r.o.

Čo o nás prezrádzajú krstné mená?

O tom sme si podebatili v JESÉNII dňa 19. apríla 2023. Veľa sme sa o našich krstných menách dozvedeli, v mnohých významoch a charakteristikách sme sa našli, v niektorých pomenej ... no hlavne sme sa spolu zabavili. Všetci u jedného stola v dobrej nálade, s koláčikom vlastnej výroby sme si precvičili aj pamäť a ruky. Naše terapeutky Ivetka spolu s Monikou nás stále vedia prekvapiť novinkami a zaujímavosťami a my ich máme veľmi radi.

Prípravy na veľkonočné sviatky

Pozrite ako to u nás žilo prípravami na Veľkú noc. Vyrábali sme dekoračné predmety, ktorými sme si vyzdobili priestor zariadenia a výrobky sme taktiež úspešne prezentovali na hand made trhoch. Spoločne sme piekli sušienky aj koláče, niektorí maľovali obrazy, iní plietli košíky. Za pomoci terapeutiek Ivetky a Moniky sme aktívne využili každú voľnú chvílu. A samozrejme nesmela chýbať ani duchovná podpora. Ďakujeme Farskému úradu v Skalici za sväté omše aj sviatosti zmierenia.

Oslava jubilantov

Ku koncu mesiaca marec sme v JESÉNII usporiadali oslavu pre obyvateľov, ktorí svoje narodeniny oslávili v prvom štvrťroku. Priania všetkého dobrého, hlavne zdravia a spokojnosti zaželala oslávencom pani riaditeľka, vedúca zariadenia aj ostatní zamestnanaci. Príjemné chvíle pri výbornom občerstvení a spoločných rozhovoroch sme si pekne užili.

Posedenie pri príležitosti Medzinárodného dňa žien

Medzinárodný deň žien sa slávi v mnohých štátoch sveta ako prejav úcty k ženám a ich právam. Je prejavom solidarity medzi ženami a súčasne spomienkou na snahu za zrovnoprávnenie žien. V tento deň 8. marca sme si aj my v JESÉNII pripomenuli tento sviatok malým posedením a kytičkou. 

Už sa fašiang kráti, už sa nenavráti...

V piatok 17.2.2023 nám kuchyňa pripravila 1 500 kusov pravých smažených fašiangových šišiek. No a čo by to boli za fašiangy bez masiek a fašiangovej veselice. O fašiangový pochod sa nám postarali úžasní zamestnanaci JESÉNIE. V čele výpravca stanice, včielky, červená čiapočka s vlkom, šaško, vodníci, strašidlá a iné rozprávkové bytosti pobehovali a tešili všetkých obyvateľov. Niektorých dokonca aj vyzvŕtali v tanci, ostatní si s maskami zaspievali a pri odchode sa poďakovali veľkým potleskom. 

Valentínske posedenie

Spoločné posedenie sme si vychutnali 14.2.2023 na sviatok sv. Valentína pri dobrej káve a sladkom koláčiku, ktorý sme upiekli s našimi gazdinkami. V tento deň sa obdarúvajú malým darčekom - sladkosťou alebo kvetom nie len zamilovaní, ale všetci čo sa majú radi. Zaľúbenci si posielajú lístočky s vyznaním lásky.  Preto sme si aj my vychutnali túto atmosféru a stretli sme sa pri malom občerstvení, kde sme si rozpovedali legendu o sv. Valentínovi.

Privítali sme v JESÉNII "Červené nosy"

Dňa 2. februára sme sa opäť potešili veselej návšteve z občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors. Priniesli so sebou vrece plné zábavy a dobrej nálady. Zdravotní klauni už roky pomáhajú vyčariť úsmev na tvári chorých detí ale aj seniorov. V ich spoločnosti sme všetci zabudli na svoje boliestky a tápenia. Z celého srdca Vám ďakujeme a tešíme sa nabudúce. 

Moja mama je sestrička v JESÉNII

Zdravotná sestra je krásne a vzácne povolanie. A vidieť maminku, sestričku priamo v akcii je pre tých najmenších nezabudnuteľný a zaujímavý zážitok. Škôlkarka Timinka zo súkromnej MŠ Slniečko hrdo svojim kamarátom a pani učiteľkám predstavila svoju maminku, našu sestričku Veroniku v JESÉNII. Deti chceli vidieť a vedieť všetko naokolo, no viete si tú úprimnú detskú zvedavosť predstaviť, a o radosti našich starkých ani nehovoriac. Vítame takého milé a inšpiratívne aktivity a dúfame, že nám z detí vyrastie niekoľko takých pekných a šikovných sestričiek, aké máme v našich zariadeniach. Zo srdca ďakujeme za úžasný nápad a návštevu.

Novoročné posedenie

Začiatkom mesiaca január, než sme odzdobili vianočné stromčeky, sme sa všetci spoločne stretli na novoročnom posedení pri výbornej alžírskej káve a keksíkoch. Spoločne sme rozprávali a rekapitulovali predchádzajúci rok a opäť sme si pripomenuli ako nám všetkým ten čas rýchlo beží.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti