Aktivity 2021

Muzikoterapia a Deň Matiek

Spomienkové ľúbivé texty a tóny piesní v podaní Milana Špírka a Tibora Kutálka boli darčekom pre všetky mamy a staré mamy v našej Jesénii dňa 10.mája 2021. K tomu s láskou vyrobené srdiečka a výborný domáci jablčník a o zábavu bolo postarané. Milé mamy a staré mamy, želáme vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat, pravnúčat mali vždy radosť. Buďte nám zdravé, spokojné a milé a buďte s nami ešte dlhé roky. 

Naša telesná výchova

Jar je v plnom prúde a my sa tešíme zo slniečka. Pred zariadením na čerstvom vzduchu za pomoci našej rehabilitačnej pracovníčky Zuzanky takto pravidelne spoločne precvičujeme všetky svaly, aby sme ich udržali v čo najlepšej kondícii.  

"Sladké mámení" v Jesénii

Dňa 7.4.2021 k nám do zariadenia opäť dorazila Jadranská zmrzlina. Chutné osvieženie nás prekvapilo a potešilo. Milé popoludnie umocnili ešte voňavé narcisky darované od pána Zemana zo Skalice. Ďakujeme našim vzácnym sponzorom Jadranská zmrzlina a Taxi Skalica. Veľmi si to vážime. 

Oslava Jubilantov v prvom štvrťroku 2021

V utorok 30.marca 2021 sa v Jesénii uskutočnila oslava Jubilantov. Svoj sviatok oslávili obyvatelia, ktorí sa narodili v prvom štvrťroku. Po príhovore vedúcej zariadenia Mgr. Macháčkovej si spoločne pripili na ďalšie roky, pochutili si na slávnostnom chlebíčku a tak ako sa na riadnu oslavu patrí nechýbal ani tanec. Aj touto cestou všetkým ešte raz blahoželáme. 

Veľkonočný pozdrav od detí z MŠ Hviezdoslavova

Ani počas pandémie na obyvateľov JESÉNIE nezabudli skalické detičky z MŠ Hviezdoslavova. S pani učiteľkami vlastnoručne vyrobili k Veľkej noci krásne zapichovacie kuriatka a seniorov potešili sladkým prekvapením. Naše medzigeneračné priateľstvo s materskými školami pokračuje aj takouto formou na diaľku. Všetci sa tešíme až príde opäť chvíľa, že budeme môcť detičky privítať v zariadení. Vždy pozitívne povzbudia, či už takto pozdravom alebo vystúpením. Srdečne ďakujeme.

V mesiaci marec sa oslavovalo vo veľkom

Mesiac marec sa niesol v Jesénii v duchu narodeninových aj meninových osláv. Dňa 19. marca sa pripíjalo na Jozefov. Svoje narodeniny spoločne s ostatnými obyvateľmi oslávila pani Božena, ktorej sme blahoželali ku krásnym 90-tym narodeninám. Taktiež všetko len to najlepšie sme zaželali pani Jarke a pani Jozefíne. Všetko dobré a ešte veľa veľa spoločných rokov v takejto dobrej nálade.

Oslava Medzinárodného dňa žien

V pondelok 8. marca sme si pripomenuli sviatok, ktorý patrí ženám. Všetky obyvateľky a taktiež zamestnanakyne sa potešili ružovému, voňajúcemu kvietku. Radosť bola o to väčšia, že bol darovaný s úctou, zo srdca a z rúk švárneho muža.   

Fašiang tak ako sa patrí

Aj v týchto ťažkých časoch nechýbala kolektívu zamestnanacov Jesénie energia pre usporiadanie malej fašiangovej oslavy. V utorok dňa 16.2.2021 skvelý personál zariadenia potešil klientov pri obede veselým sprievodom. K obedu boli tradičné domáce fašiangové šišky s džemom a pro príchode masiek každá tvár žiarila úsmevom. 

Valentínske posedenie

Pri príležitosti sviatku svätého Valentína sme si v Jesénii spoločne posedeli a pochutili na domácom koláčiku, ktorý naši obyvatelia za pomoci terapeutky Ivetky upiekli. A veru že sa im vydaril. Túto sladkú dobrotu si vychutnali a pritom spomínali na všetkých svojich drahých, ktorých nosia vo svojich srdiečkach.