Aktivity 2024

Deň Zeme

Nedávne pekné počasie sme využili na zveľaďovanie zelene.  V Jesénii nám s údržbou átria už tradične pomohli študenti Strednej odbornej školy strojníckej Skalica, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Tešíme sa na jarné precítenie znovuzrodenia prírody, ktoré nám prinesie úžitok a načerpanie fyzickej aj duševnej energie.

Podpora zdravia a prevencia

Ochrana a podpora zdravia je pre nás najvyššou hodnotou a my jej venujeme patričnú náležitosť. Obyvateľom poskytujeme kvalitnú zdravotnú starostlivosť, ktorú dopĺňame aj o prevenciu. Naše pani vrchné Ivanka a Klárka nám so sestričkami pripravili zaujímavú prednášku. Aj takto sme si pripomenuli svetový deň ZDRAVIA. ĎAKUJEME všetkým našim milým sestričkám za to, že stojíte pri nás, za láskavú a príkladnú opateru. Vždy pridáte tú najlepšiu tabletku na svete - úsmev a povzbudenie

Oslava narodenín

Koncom mesiaca marec sme sa stretli s obyvateľmi, ktorí v prvom štvrťroku oslávili svoje narodeniny. Ručne vyrábané pohľadnice s vinšom, kvietky, občerstvenie a dobrá nálada nám nechýbali. Aj touto cestou želáme oslávencom zdravie, pozitívnu energiu a veľa pekných chvíľ.

Duchovná príprava

Sviatky jari sú tu, Veľká noc klope na dvere a my okrem vyrábania dekorácií a pečenia sa pripravujeme aj duchovne. Okrem sviatosti zmierenia sme sa duchovne pripravili na najväčšie kresťanské sviatky aj účasťou na svätej omši u nás v JESÉNII. Všetkým prajeme pokojné, požehnané prežitie veľkonočných sviatkov.

Spájanie speváckych krúžkov

Spev patrí historicky k jednej z prvých foriem, ktorými sa ľudia v minulosti zabávali. A preto spievame radi a veľa. Nápad  obyvateľov Zariadenia pre seniorov spojiť sa so spevákmi z JESÉNIE a vytvoriť tak spoločný krúžok sa náramne osvedčil. V stredu 20. marca sa uskutočnilo prvé stretnutie v reminiscenčnej miestnosti JESÉNIE a určite v tom budeme pokračovať.
Ukázalo sa totiž, že spievanie, či už individuálne alebo v skupinke, má pozitívny vplyv na naše zdravie.

Prezentácia výrobkov

V sobotu 16. marca mali možnosť naše milé pracovné terapeutky Ivetka a Monika odprezentovať výrobky obyvateľov JESÉNIE s veľkonočnou tématikou na Radnici Mestského úradu. Aktivizáciou a individuálnym ľudským prístupom dokážu v nás prebudiť kreativitu aj skrytý talent. Pomáhajú nám zmysluplne využiť voľný čas začo ich veľmi ľúbime.

Naši milí dobrovoľníci

Zo spoločnosti mladých ľudí sa vždy veľmi tešíme. Študenti  Strednej zdravotníckej školy, s ktorými sme si zahrali 12. marca rôzne spoločenské hry, k nám prichádzajú pravidelne. Medzi naše najobľúbenejšie patria  Človeče nehnevaj sa, Rumy a páni si neváhali rozdať aj partičku kariet.  Pozrite ako parádne sme sa zabávali...

CLOWNDOCTORS v JESÉNII

Veselú návštevu z občianskeho združenia Červený nos sme opäť  privítali medzi nami dňa 11. marca. A veru humorom a dobrou náladou u nás nešetrili. Milujeme ich smiech, ktorý je nákazlivý. Spoločne sme si zaspievali aj porozprávali príhody. Ďakujeme za pozitívnu energiu, ktorou nás nabíjate a tešíme sa nabudúce.

MDŽ a voňavé ruže

8. marec - Medzinárodný deň žien, sme si pripomenuli spoločným posedením pri koláčiku a káve, ale hlavne krásnym symbolom úcty a lásky - červenou ružičkou. So srdečným prianím od našich mužov boli všetky obyvateľky aj zamestnankyne obdarované týmto voňavým, nádherným kvetom. 

JESÉNIA sa premenila na úžasný kozmetický salón

Koniec februára sa v JESÉNII niesol v duchu relaxácie a skrášľovacích kozmetických procedúr. Pani Alenka Javorská odborne ošetrila a vyživila pleť našich dievčat. A samozrejme nechýbala relaxačná masáž. Každá izbička sa premenila na malý kozmetický salón.  Aj takto vyzerá dobrovoľníctvo v JESÉNII. Srdečne ďakujeme pani Alenke za čas, ktorý nám venuje.

Canisterapia

Stela naša canisterapeutická kamarátka k nám zavítala aj v mesiaci február. Pozrite s akou radosťou a pozitívnou energiou nás vie nabiť. Srdečne ďakujeme.

Valentínske posedenie

Milujeme každú príležitosť, kedy sa spoločne stretneme a diskutujeme na rôzne témy. A tak tomu bolo aj na sviatok sv. Valentína, kedy to u nás voňalo nie len láskou ale aj šťavnatým koláčom z dielne našej pracovnej terapie.

Fašiangový pochod

Vo štvrtok 8. februára bolo v JESÉNII veselo. Bol to deň plný zábavy, smiechu a farebných masiek. O zábavu sa postarali zamestnanaci zariadenia, ktorí v kostýmoch potešili všetkých obyvateľov. A samozrejme ako sa na fašiang patrí nechýbali ani sladučké vyprážané šišky.

Medzinárodný deň manželstva

Druhá sobota v mesiaci február patrí oslave manželstva. A keďže aj u nás máme manželské páry, spoločne sme si tento sviatok pripomenuli. Nechýbal kvet, dezert, ktorý pripravili šikovné dievčatá z terapie a samozrejme sme pripili na lásku a manželstvo dobrým vínom.

Aj v novom roku nás navštívila Stela

Canisterapeutický psík Stela nás navštívila opäť začiatkom januára. Jej prítomnosť  je pre nás liečivá a preto sme sa nesmierne potešili, že sa budeme spoločne v JESÉNII stretávať pravidelne počas celého roka.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti