Aktivity 2022

Letný pozdrav od detí z MŠ Hviezdoslavova

,,Láska nepozná starobu a srdce nepozná vrásky.˝  Všetci sa určite zhodneme, že najúprimnejšiu lásku prejavujú deti a preto dňa 23.6.2022 prišli pohladiť dušu a rozohriať naše srdcia detičky z Materskej školy Hviezdoslavova. Kultúrny program bol plný piesní a tancov.  Za všetkých obyvateľov škôlkarom aj pani učiteľkám srdečne ďakujeme. 

III. ročník MINI UNIVERZITY TRETIEHO VEKU

„Nikdy nie je neskoro, naučiť sa niečo nové."
Úspešné ukončenie Letnej mini univerzity tretieho veku v ZPS Skalica je za nami, priatelia. S úžasnými prednášajúcimi sa nám celý týždeň darilo napĺňať ciele celoživotného vzdelávania, najmä mentálne osviežiť, podporiť a povzbudiť našich klientov v nových poznatkoch zo zaujímavých oblastí. Prepojenie vedy, erudície so životnými skúsenosťami našich seniorov je krásnym a inšpiratívnym príkladom ako ladiť a dávať do rovnováhy našu komunitu a spoločnosť. Samozrejmou súčasťou každej prednášky bola podnetná diskusia s klientmi, záver patril spoločnému spevu študentskej hymny Gaudeamus a odovzdávaniu osvedčení na pamiatku. Tretí ročník projektu sa nám veľmi vydaril, vzdelávanie absolvovalo 70 klientov. Srdečne ďakujeme prednášajúcim, pretože nám dali veľmi veľa. Svoj čas a záujem. Vďaka dámy a páni: PhDr. Anna Janičkovičová, PhDr. Viera Drahošová, MUDr. Gabriela Švrčková, Prof. Doc. PhDr. Michal Oláh, PhD., Mgr. Ferdinand Mach, Boli ste všetci skvelí.

Ergoterapia - sadenie byliniek

Liečivé rastliny a ich priaznivé účinky na zdravie poznali už naši predkovia a pokladali ich za dar nadprirodzených bytostí. Aj dnes sa tešia čoraz väčšej popularite a sú vyhľadávanou formou prevencie a liečby mnohých chorôb. Liečivé rastliny obsahujú množstvo prospešných látok, ktoré sú užitočné pre naše zdravie. Dňa 9.6.2022 sme si v rámci terapie zorganizovali besedu na tému „Liečivé rastliny a ich využitie. Rozprávanie sme si spríjemnili výsadbou mobilných bylinkových záhonov. Pripravili sme pôdu a pustili sme sa do práce. Výsledok nás veľmi potešil. Veď pozrite... Sme hrdí na to, že sme to spoločne zvládli a veríme, že bylinky nám budú spríjemňovať naše dni. Za darovanie rastliniek srdečne ďakujeme  Zámockej bylinkovej záhrade mesta Holíč a manželom Gergelovým.

 

Návšteva cukrárne

Ani zamračené počasie nás dňa 8.6.2022 neodradilo od návštevy cukrárne, kde sme si vychutnali skvelú kávu s výborným zákuskom, podľa vlastného výberu. Zhodli sme sa na tom, že najobľúbenejší zákusok je KRÉMEŠ a VENČEK, čo nám potvrdili aj milé pani predavačky.

Výlet do kina Cinemax Skalica

Dňa 2.6.2022 sme sa spolu s našimi seniormi vybrali za kultúrou do kina Cinemax v Skalici. Rozveselili sme sa pri bláznivej českej komédii „Po čom muži túžia 2." Už teraz sa tešíme nabudúce.

Medzigeneračne opäť spolu

Srdečné pozvanie sme prijali zo ZŠ Vajanského na 7. ročník podujatia Rodičia deťom, ktorý sa uskutočnil na Medzinárodný deň detí v stredu 1.6.2022 v priestoroch školy. Po dvojročnej pauze sa naši obyvatelia opäť stretli s deťmi, aby im predviedli svoje zručnosti v pletení košíkov z pedigu, paličkovaní a výrobu náramkov priateľstva. Žiaci sa takto vzdelávali formou zážitkov a nesmierne ich to bavilo. Po malých skupinkách spolu s pani učiteľkou skúšali rôzne aktivity, kde rodičia, starý rodičia a priatelia školy boli na chvíľu učiteľmi. Radosť z odovzdávania skúseností, záujem a vzájomná prítomnosť nás všetkých pozitívne naladili.

Váľanie Mája

Krásny mesiac máj sa nám skončil a tak sme sa stretli na našom dvore pri Váľaní Mája. Šikovní váľači z radu našich obyvateľov si vyslúžili nielen veľký potlesk ale aj fľašu pálenky. Nechýbal spev, tanec, zábava, ako aj chutný koláč, ktorý upiekli naše šikovné gazdinky v rámci aktivity Pečieme s láskou. Veríme, že aj o rok sa stretneme v takom hojnom počte a s dobrou náladou.

Aj takto športujeme

Dňa 27.5.2022 sme sa stretli na našom dvore, aby sme si užili krásne slnečné popoludnie a spoločne si zašportovali. Rozhýbali sme sa, ponaťahovali, zahádzali si s loptou. Obyvatelia, ktorí už toľko nevládali cvičili na lavičkách a povzbudzovali.

Máj, lásky čas... a kvetinové pozdravy od detí z MŠ Pri potoku

Deti z Materskej školy Pri potoku v Skalici nás dňa 27. mája 2022 prekvapili svojou návštevou s kvetinkovými pozdravmi a črepníkovými kvetmi, ktoré nám priniesli v rámci výzvy Máj, lásky čas. S láskou ručne vyrobené pohľadnice od detičiek veľmi potešili srdcia našich seniorov. Ďakujeme MŠ Pri potoku Skalica.

Spomínali sme na svadobný deň

Svadobný deň je pre každého nezabudnuteľným zážitkom  a tak sme sa posledný piatok v mesiaci máj, ktorý je mesiacom lásky rozhodli zaspomínať každý na ten svoj naj... deň a podeliť sa s ostatnými ako sme svoju lásku stretli, kde sme sa zoznámili a ako tá svadba kedysi prebiehala. Boli to veru krásne životné príbehy. Nie nadarmo sa hovorí, že "láska hory prenáša." 

Knižné doobedie

Minulý mesiac sme sa v rámci knižného podujatia oboznámili s knihou od Kataríny Nádaskej "Čím žila slovenská rodina." Kniha nás veľmi zaujala, pocítili sme potrebu ešte raz sa k nej vrátiť a tak sme si dňa 25.5.2022 z nej opäť čítali a besedovali. Kniha nás podnietila k zaujímavým rozhovorom, zaspomínali sme si ako sme žili, keď sme boli mladí a ktoré zo zvykov zachytávaných v knihe poznáme a ktoré sme praktizovali. Spoločnými rozhovormi sme dospeli k záveru, že je dobré posúvať postavenie rodiny v súčasnom myslení tak, aby nadväzovalo na miesto, ktoré rodina zastáva v sústave hodnôt našich predkov.

Poďme si spolu zaspievať

Dňa 23.5.2022 sme sa opäť spoločne stretli pri zábavnej publikácii „Poďme si spolu zaspievať." Bavili sme sa, smiali, spomínali na spevákov a hlavne spievali.

Potulky po pamiatkach mesta Skalice

Na výlet po pamiatkach mesta, ktorý sa uskutočnil 18.5.2022 sme sa veľmi tešili a naše očakávania sa naplnili do bodky. Zažili sme perfektnú prehliadku pamiatok nášho krásneho mesta, tématicky zameranú k 650. výročiu povýšenia Skalice na slobodné kráľovské mesto. Očaril a zaujal nás profi výklad: Centrum mesta, Kultúrny dom, Jezuitský kostol a expozícia kníhtlače na Škarniclovskej ulici. Krásne slnečné počasie už len podčiarklo zážitok, na ktorý budeme dlho spomínať. Za organizáciu zo srdca ďakujeme Turistickej informačnej kancelárii Skalica a nášmu oddeleniu terapie.

Privítali sme medzi nami prezidentku SR pani Zuzanu Čaputovú

Skvelá príležitosť na prezentáciu a ocenenie nášho krásneho poslania, náročnej práce výborného kolektívu zamestnancov v prospech seniorov, našich obyvateľov. Vzácne a príjemné stretnutie v našom zariadení umocnil úprimný záujem pani prezidentky o našich drahých obyvateľov a zamestnancov. Počas pracovného rokovania najviac rezonovalo zhodnotenie a pochvala za prácu a nasadenie personálu počas pandémie a tiež súčasné podmienky ovplyvňujúce kvalitu starostlivosti o seniorov. Akú jeseň života prežívajú naši klienti, ich starosti aj radosti vypočula pani prezidentka počas milých a vrelých rozhovorov. Ďakujeme za návštevu.

Deň Matiek

Druhú májovú nedeľu už tradične celý svet vzdáva hold všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli aj u nás malým posedením dňa 6. mája 2022. Pán Slovák a pán Hránek sa prihovorili všetkým ženám - matkám. Nechýbal ani malý darček, ktorý sme si vyrobili v rámci terapie. Milé mamky, babky, prababky myslíme na vás v mene lásky, ktorú preukazujete svojim deťom a vnúčatám, ktoré vám vašu lásku opätujú. Úprimne blahoželáme a želáme veľa lásky, trpezlivosti, dobrotivosti, porozumenia a materinskej nežnosti.

Spoločná májová prechádzka

V poradí štvrté májové popoludnie sme strávili na čerstvom vzduchu. Zdatní klienti sa vybrali na pravidelnú zdravotnú prechádzku, a tí ktorí už nevládzu vyšli posedieť do parku. Jarné slniečko nám zahrialo nielen telo, ale aj srdiečko.

Knižné podujatie "Čím žila slovenská rodina"

Dňa 29.4.2022 sa uskutočnilo knižné poobedie, kde sme si predstavili knihu od slovenskej etnologičky Kataríny Nádaskej „Čím žila slovenská rodina." Autorka v knihe približuje akými zvykmi a obradmi sa spájali jednotlivé etapy v rodinnom živote. Tradície obohacujú náš život a robia ho radostnejším. Spájajú nás s minulosťou a otvárajú dvere do budúcnosti. To, či ich budeme dodržiavať, alebo ich necháme zaniknúť, záleží len na nás.

Hravé poobedie

Vo štvrtok 28. apríla 2022 sa opäť jedáleň premenila na herňu, kde sa spoločne stretli súťaživé tímy našich obyvateľov pri spoločenských hrách. Niekto hral karty, iný Človeče a pani Vierka so svojou partiou obľúbené Rumi. Popíjala sa kávička a o dobrú náladu bolo postarané. 

Máj, Máj zelený, pod oblôčkom sadený...

Rok sa s rokom stretol a my sme sa opäť zišli na tradičnom stavaní Mája radostne naladení. Posledné aprílové dni patria už tradične v našom zariadení tejto tradícii. Klienti sa na udalosť veľmi tešili, prípravy na tento deň prebiehali už od rána, kedy žienky zdobili Májku stužkami. Vysoký mladý strom ozdobený pestrofarebnými stuhami symbolizuje zdravie a silu. O dobrú náladu sa postaral súbor Rozmarín. Ľudové piesne, ktoré boli hlavne o láske sa niesli celým zariadením. Táto akcia prispela k tomu, aby sa klienti rozveselili a zaspomínali aj na svoju mladosť, kedy boli mladí a silní ako náš Máj. A keďže nás tento rok slniečko nezahrialo, veríme, že aj náš "Máj," ktorý sme postavili na oslavu jari, privolá čo najskôr teplé slnečné lúče.

Deň Zeme

Už tradične si 22. apríla pripomíname medzinárodný Deň Zeme. Tento deň sme využili, aby sme si skrášlili svoje okolie. Každý podľa svojich možnosti a schopnosti sa zapojil. Tento sviatok nás všetkých upozorňuje na dopady ničenia životného prostredia. Aj u nás sa snažíme chrániť životné prostredie a to nielen v tento deň, ale počas celého roka separujeme odpad a s radosťou sa staráme o kvetinové záhony a stromy. Aj nám záleží na našej prírode.

Oslava Jubilantov za prvý štvrťrok

Dňa 20.4.2022 sme usporiadali oslavu jubilantov, ktorí mali svoje narodeniny v mesiacoch január až marec. Okrem výborného občerstvenia, ktoré pripravili pracovníčky terapie sme sa všetci výborne zabavili. Keďže naši obyvatelia nestrácajú dobrú náladu a radi rozprávajú vtipy, o tie svoje naj... sa podelili aj s ostatnými. V mene zamestnancov, ako aj obyvateľov nášho zariadenia sme všetkým oslávencom popriali ešte veľa rokov prežitých v zdraví, pohode a vzájomnom porozumení.

Domáce kino o veľkonočných tradíciách

K Veľkej noci neodlučiteľne patria zvyky a obyčaje. V rámci domáceho kina sme si dňa 13.4.2022 pozreli dokumentárny film „Veľkonočné zvyky, ako to bolo na Slovenku v minulosti." Veľa našich tradícií sa postupom času vytratilo a tak šibačka a oblievačka ostáva už len peknou spomienkou na slovenský folklór.

Spolu pre náš dvor

S príchodom jari sa prebúdza aj príroda okolo nás. Dňa 12.4.2022 sme využili krásny slnečný deň a rozhodli sme sa skrášliť dvor nášho zariadenia. Všetci sme boli šikovní. Pokopali sme záhony, pozbierali opadané suché lístie a pozametali dvor. Po dvojhodinovej brigáde bol každý unavený, ale spokojný, že odviedol kus práce.

Veľkonočné tvorivé dielničky

S príchodom jari a prebúdzaním sa všetkého živého, prichádza aj najvýznamnejší kresťanský sviatok Veľká noc. Prípravy na veľkonočné sviatky sú u nás v plnom prúde. Aj v našom zariadení máme šikovných a kreatívnych seniorov. Dňa 11.4.2022 sme si spríjemnili popoludnie výrobou veľkonočných vajíčok, ktoré sme maľovali rôznymi farbami a zdobili mašličkami. Následne sme už z hotových výrobkov urobili veľkonočnú výzdobu, z ktorej sa veľmi tešíme. Veľkonočné výrobky seniorov nie sú len symbolom jari, ale hlavne dôkazom radosti zo života a užitočnosti každého nášho obyvateľa.

Jarné handmade trhy na radnici

V stredu 6. apríla 2022 boli zariadenia JESÉNIA SKALICA a Zariadenie pre seniorov Skalica pozvané na veľkonočné trhy, ktoré sa konali v priestoroch mestskej radnice. Naše šikovné terapeutky Ivetka a Silvia prezentovali výrobky klientov oboch zariadení, ktoré s láskou vo voľnom čase vyrábajú. Návštevníci si mohli zakúpiť pletené košíky, vankúše, sušené jabĺčka, sušienky, veľkonočné dekorácie a veľa iných drobností. Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili.

Poďme si spolu zaspievať

V piatok 25.3.2022 sa opäť stretli naši obyvatelia, ktorým je hudba a spev srdcu blízka pri projekte "Poďme si spolu zaspievať." Diskutovalo sa o hudobných nástrojoch, spevákoch ale hlavne sa spievalo...

Spoločná jarná prechádzka

V utorok 22. marca 2022 sme sa spoločne vybrali na jarnú prechádzku do okolitej prírody. Keďže pred pár dňami bol prvý jarný deň, mohli sme sledovať pomaly sa prebúdzajúcu prírodu. Keď sa človek zahľadí, neunikne mu krása jarných kvetov a spev vtákov, ktoré pohladia dušu. Príjemnou prechádzkou sme načerpali silu a pozitívnu energiu.

Medzigeneračné odkazy mladším

Každému z nás roky pribúdajú a jeseni života sa veru nikto nevyhne. Aktuálne v tejto situácii si uvedomujeme, že medzi najzraniteľnejšie osoby patria práve naši starí rodičia. Preto by sme si ich mali vážiť oveľa viac, tráviť s nimi čas, volať si s nimi, pomáhať im a vyjadrovať im lásku nielen slovami, ale aj gestami a činmi. V živote si už títo starší ľudia niečím prešli, preto ich slová nás donútia nielenže sa zamyslieť nad sebou, ale mali by sme si ich zobrať k srdcu a snažiť sa viesť taký život, aký nám odkazujú. Naši obyvatelia dostali príležitosť odovzdať mladej generácii jednu dôležitú radu- a ako to dopadlo? Pozrite! Ich odpovede pohladili dušu a dodali nám optimizmus na nasledujúce dni. Ukázali nám, že aj keď sa časy menia, niekedy sme hore, niekedy zasa dole. To najdôležitejšie však ostáva a spája nás naprieč generáciám.

Pohybové aktivity vo dvore

Konečne sme sa dočkali príchodu jari. Druhý jarný deň sme s našimi klientmi strávili na čerstvom vzduchu. Tento krásny slnečný deň nám dovolil, aby sme sa venovali pohybovým hrám. Pobytom a pohybom na čerstvom vzduchu sme načerpali nové sily, zlepšila sa nám nálada a budeme sa tešiť na ďalšie stretnutie.

Knižné doobedie s poéziou

Knižné doobedie dňa 9.3.2022 sa nieslo v duchu poézie spisovateľa Ivana Kraska, ktorého čitatelia poznajú pod vlastným menom Ján Botto. Dozvedeli sme sa, že písať začal už ako študent na gymnáziu. V jeho tvorbe nachádzame to, čo v živote prežil.  Každá jeho báseň je osobnou spoveďou. Naši obyvatelia si pri básni "Otcova roľa" zaspomínali na svoje školské časy, kedy sa túto báseň ako symbol domoviny učili naspamäť.

Medzinárodný deň žien

Aj tento rok sme si u nás pripomenuli Medzinárodný deň žien.  Všetky obyvateľky aj zamestnankyne boli obdarované perníkovým srdiečkom. Zaželali sme si veľa veľa zdravia, lásky a pozornosti.

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde...

Aj keď sa fašiangová zábava nekonala, naši zamestnanci sa o dobrú náladu postarali. Dňa 28.2.2022 sa pieklo, smažilo, ochutnávalo, veselilo. Ďakujeme pracovníčkam terapie a kuchyne za spestrenie fašiangového obdobia.

Hravé poobedie

Dňa 25.2.20022 po krátkej odmlke, kedy nám situácia nedovoľovala spoločné aktivity, sme sa s obyvateľmi stretli pri zábavnom súboji v spoločenských hrách. Zahrali sme si Človeče nehnevaj sa, kartové hry, Rummikub. Kto vyhrával bol veselý, komu sa nedarilo bol o to bojovnejší. Tieto hry hrajú všetci veľmi radi, pretože pocit víťazstva je príjemný.

Fašiangové šišky

ŠIŠKY BOLI? Boli.
Skvelé, voňavé a veľmi chutné. A pridali sme aj prílohu ... široký úprimný úsmev. Ďakujeme naši chlapci kuchári spolu s celým kolektívom kuchyne, ste špička.

Pripomenuli sme si Medzinárodný deň manželstva

Hovorí sa, že každý deň máme dôvod na oslavu. Tento výrok plne platí aj pre manželstvo. Každý deň môžu oslavovať to, že majú jeden druhého, pretože na svete nie je nič krajšie ako kráčať životom po boku milovaného človeka. Manželské páry máme aj v našom zariadení, preto sme ich navštívili, obdarovali ich kvietkom a sladkou dobrotou. Prajeme im len to najlepšie, veľa lásky, zdravia, šťastia, spokojnosti a veľa dôvodov na radosť.

Vyrábali sme masky

Fašiangové obdobie trvá od Troch kráľov do Popolcovej stredy a je charakteristické veselicami, dobrou náladou a hodovaním. Tento rok fašiangy trvajú do 2. marca a keďže kvôli pandemickej situácii spoločenské zábavy nie sú možné, využili sme tento čas a v rámci tvorivej dielne sme sa venovali výrobe fašiangových masiek - škrabošiek. Zapájali sa mobilní i imobilní klienti. Fantázii sa medze nekládli a bolo na každom, ako si svoju masku vyzdobí. Pri práci sme počúvali hlášky kráľa komikov Vlasty Buriana, ktorý nás rozosmial. 

Domáce kino

Príjemné poobedie sme strávili dňa 28. januára 2022. V rámci domáceho kina sme si pozreli starú českú komédiu z roku 1969 ,,Ecce homo Homolka". Nekonečné a predsa vtipné dialógy rodiny Homolkovcov nás rozveselili, skvelo sme sa bavili až do záverečných titulkov. Kino sme si spríjemnili kávičkou a ochutnávkou koláča, ktoré dopoľudnia pripravili naše šikovné gazdinky.

Pečieme s láskou - recept pani Elišky

Dňa 28. januára sme sa opäť stretli s našimi gazdinkami v rámci spoločného pečenia. Avšak tento krát to bolo vo vynovených priestoroch malej jedálne, kde nám pribudol kuchynský kút a sporák. Nový elektrický sporák nám darovala dcéra nášho klienta pani Želmíra Macháčková. Aj touto cestou jej veľmi pekne ďakujeme. Tentoraz nám predstavila svoj recept pani Eliška Pavúčková – jablkové pité. Príprava cesta a strúhanie jabĺčok nám išlo od ruky. Kým sa koláč piekol, spoločne sme posedeli a porozprávali sa, aké koláče a zákusky nám najviac chutia a ktoré koláče pečieme najradšej. Vôňa jabĺk a škorice sa niesla celým zariadením. S naším novým sporákom bola dobrota rýchlo na svete. Dievčatá boli šikovné veď pozrite! ,,MŇAM, MŇAM."

Poďme si spolu zaspievať

Dostala sa nám do rúk krásna a zábavná československá brožúrka a názvom Poďme si spolu zaspievať-Poďme si spolu zaspívat. Táto knižočka vznikla spoluprácou nášho mesta s mestom Hodonín. Hlavnou tému je hudba, tréning pamäti a zábava. S touto publikáciou sa budeme stretávať s našimi klientmi každý mesiac kde si pripomenieme rôzne pesničky, zaspomíname na spevákov a dozvieme sa niečo o hudobných nástrojoch. Prvé hudobné stretnutie sa uskutočnilo 26. januára 2022 a úžasne nás nadchlo. Atraktívna metodika a naše terapeutky prispeli k veselému poobediu. Ďakujeme za nápad a realizáciu našej pani primátorke a pánovi starostovi mesta Hodonín.

"Kde bolo, tam bolo..." Knižné poobedie s rozprávkami

Čítanie kníh deťom pred spaním v materskej škole bola bežná aktivita našich babičiek. Z dôvodu nepriaznivej epidemiologickej situácie so šírením ochorenia Covid-19 je táto krásna aktivita pozastavená a tak sme sa rozhodli spríjemniť si knižné popoludnie dňa 19.1.2022 čítaním rozprávok. Rozprávky sú naším veľkým dedičstvom a sú večné. Rovnako ako je večný ich odkaz – nikdy sa nevzdávaj, nestrácaj nádej, konaj vždy podľa svojho svedomia a neprestávaj veriť v lepšie zajtrajšky. Ak si tento odkaz vryjeme do pamäti a pokúsime sa ním riadiť, vytvoríme si aspoň z časti nášho života vlastnú rozprávku.

Bingo - naša obľúbená hra

Piatkové poobedie dňa 14.1.2022 sme si vyhradili pre skupinovú aktivitku, v rámci ktorej sme sa zabavili pri obľúbenom Bingu. Pri hre sme sa nielen zabavili, ale precvičili sme si tak pozornosť a trpezlivosť. Boli sme rozdelení do dvoch skupín. V prvej skupine 1 vyhrala p. Grúberová a v skupine číslo dva sa stala víťazom p. Schererová. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalší turnaj.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.