Aktivity 2021

Narodeninové oslavy 90+ v mesiaci december

V mesiaci december sme blahoželali pani Vlaste Pavlíkovej, ktorá oslávila 91. narodeniny a pánovi Jozefovi Slováčkovi pri príležitosti 96. narodenín.  Želáme všetko najlepšie, zdravie a spokojnosť.

Štedrý večer v JESÉNII

V slávnostnej atmosfére sme sa všetci v zdraví zišli dňa 24.12.2021 u štedrovečerného stola. Vedúci pracovníci zariadenia sa v tento vianočný čas prihovorili obyvateľom so želaním pokojných sviatkov. Spoločne sme si zaspievali známe slovenské koledy a keďže Vianoce symbolizujú príchod Ježiška, nechýbala ani modlitba. Všetkým vinšujeme šťastné, radostné a požehnané vianočné sviatky a do nového roka veľa zdravia, šťastia, lásky a pokoja.

"Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?"

Krabičky plné lásky nás prekvapili, potešili, dojali, atmosféra bola nádherná. Netreba hľadať slová... pozrite si galériu. Vďaka všetkým ľuďom dobrej vôle z tohto nádherného projektu, ktorí krabičky vymysleli, plnili aj zbierali. Zo srdca patrí poďakovanie koordinátorkám projektu pani Veronike Buc a Ľubici Bučkovej a autorke celého projektu pani Jane Galatovej.

Zo srdca ďakujeme "Hviezdičky"

S radosťou sme prevzali vianočný vinš a vrecká plné prekvapení, ktoré pre našich obyvateľov a zamestnanacov JESÉNIE pripravil kolektív MŠ Skalica, pracovisko Hviezdoslavova. Deti opäť všetkých dojali a potešili. Ďakujeme.

Navštívili nás sv. Lucie

Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc... Tak hovorí tradícia. Dnes, na sviatok sv. Lucie, zavítali do JESÉNIE biele Lucie. Vymietli všetko zlé, z rohov a kútov, aby náš domov obchádzali zlé veci a neduhy. Bol to pre nás všetkých tajomný a krásny zážitok v aventnom čase. 

Oslava Jubilantov

Dňa 9. decembra sa na Jesénii oslavovalo. Spoločne sme zablahoželali obyvateľom pri príležitosti ich narodenín. Pri hudbe a malom občerstvení sme zaspomínali, ako ten čas rýchlo beží.

Vianočné prípravy

Naša milá JESÉNIA vo vianočnom šate. Vianočná nálada začína. Zdobíme, vyrábame vianočné ozdoby, šijeme vankúše, pečieme výborné škoricové sušienky, počúvame koledy a veľa, veľa ďalších aktivít, z ktorých sa tešíme. 

Návšteva sv. Mikuláša

K adventnému obdobiu neodmysliteľne patrí aj návšteva sv. Mikuláša. A tak ako každý rok aj teraz 6. decembra nedzi nás zavítal aj so svojím sprievodom anjelom a čertom. Táto vzácna návšteva nás vždy poteší, zasmejeme sa, zarecitujeme básničky, zaspomíname a všetci sme obdarovaní drobnou sladkosťou. Veď o tom sú vianočné sviatky - je to čas radosti.

Katarínske posedenie

Na sviatok Kataríny bolo v našom zariadení vždy veselo. Aj v tomto neľahkom roku sme sa po malých skupinkách stretli a spoločne si posedeli, porozprávali sa, pochutili si na koláčiku, ktorý naše šikovné obyvateľky upiekli a nechýbal ani sladký prípitok a nálada bola výborná. 

Pozdravy od študentov Gymnázia a žiakov zo ZŠ Štvorlístok

Na obyvateľov JESÉNIE nezabudli ani študenti skalického gymnázia a žiaci súkromnej základnej školy Štvorlístok. S láskou vyrobili pre obyvateľov maľované originálne pohľadnice s veršíkmi, ktoré všetkých potešili. 

Narodeninové oslavy 90+ v mesiaci október

V mesiaci október sme mali v našom zariadení dvoch obyvateľov, ktorí oslavovali svoje 91. narodeniny. Pani Aurélii Kučerovej a pánovi Ing. Ottovi Hodáňovi prajeme z celého srdca len to najlepšie. 

Pani primátorka mesta blahoželala obyvateľom JESÉNIE, ktorí v tomto roku oslavujú jubileum

V utorok 26. októbra do našich zariadení zavítala vzácna návšteva, primátorka mesta pani Ing. Anna Mierna. Priniesla pozdravy a vinše 80, 85, 90 a viacročným jubilantom a spolu s darčekmi a finančným príspevkom potešila oslávencov. Naši obyvatelia si so záujmom vypočuli slová vďaky a uznania za celoživotné dielo, tradície a zásluhy staršej generácie, ktoré nám zanechali. Pani primátorka spolu s pani riaditeľkou zariadení predniesla symbolický prípitok na zdravie a spokojnosť klientov. Pri tejto príležitosti sa primátorka mesta poďakovala zamestnancom za trpezlivosť, láskavý prístup a vyzdvihla vysokú úroveň starostlivosti o našich klientov. 

Srdiečkové prekvapenie od detí zo ZŠ Vajanského

Základná škola Vajanského 2, Skalica myslí na našich seniorov v JESÉNII. Žiaci poslali milé pozdravy a drobné pozornosti, ktorými všetkých potešili. Veľmi dobre nám padne každá srdečná správa, odkaz alebo pozdrav od mladej generácie. Deti nezabudli ani na obetavých zamestnanacov, ktorým vyrobili malé darčeky. Zo srdca ďakujeme milým žiakom aj ich učiteľom. Prepájanie generácií nesmie ustať ani v týchto zložitých časoch. 

Brigáda v átriu JESÉNIE

V pondelok 4.10.2021 nám prialo počasie a my v JESÉNII sme sa venovali  záhradným prácam a úprave átria. Za pomoci terapeutiek a aktívnych obyvateľov susedného Zariadenia pre seniorov, ktorí nám vždy radi a ochotne prídu vypomôcť nám išla práca od ruky. A šikovné žienky z JESÉNIE nezabudli ani na občerstvenie. Upiekli výborný jablčník. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme!

Rozlúčka s letom

Dňa 16. 9.2021 sme sa v našom átriu lúčili s letom. Počasie nám prialo a všetci sme si spoločne pri počúvaní hudby pochutili na tradičných jarmočných špecialitách, medzi ktoré patrí grilovaná klobása, pravá zemiaková lokša s makom a sladučký burčiak. 

Výlet na skalické rybníky

Krásne slnečné septembrové počasie sme využili na malý výlet, ktorý organizujeme pravidelne každý rok. Po prechádzke okolo rybníkov sme si dali chutnú čerstvú rybičku, kávičku a nanuk. 

Oslava 99 rokov pani Jozefíny

Dňa 7.9.2021 sme prežili príjemné chvíle v spoločnosti veľmi milej a šarmantnej dámy pri oslave jej narodenín. Jubilantke prišiel zablahoželať zať spolu s vnukom, ku ktorým sa pripojila aj pani primátorka mesta a pani viceprimátorka s kolektívom JESÉNIE. Pani Jozefínka nám prezradila recept na dlhovekosť, ktorým je viera v Boha, striedmosť v pôžitkoch a pracovitosť. Zo srdca vinšujeme všetko najlepšie, hlavne zdravie, šťastie, spokojnosť a radosť so svojimi blízkymi, ale aj obyvateľmi a pracovníkmi JESÉNIE.

Športové hry

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa v našom zariadení konali v utorok 31. augusta športové hry. Terapeutky pripravili deň plný zábavy a dobrej nálady. Keďže všetci boli veľmi šikovní a do hier sa s nadšením zapojili musela byť aj odmena. Na záver sme si spoločne pochutili na sladučkom domácom jablčníku.

Jesenná úprava nášho átria

V pondelok 30. augusta sa klienti rozhodli upraviť átrium JESÉNIE. Keďže práce bolo veľa a síl o niečo menej, na pomoc si privolali obyvateľov vedľajšieho Zariadenia pre seniorov. Spoločne sa pustili do jesenných úprav, aby aj naďalej mohli relaxovať, alebo sa prechádzať v príjemnom prostredí a tešiť sa zo zelene než prídu chladné dni. Ani žienky JESENIE, ktoré si na túto prácu už netrúfali veru nezaháľali. Upiekli si voňavý domáci jablčník.

Oslavovali sme s pani Ruženkou

V pondelok 30.8.2021 svietilo v kalendári krásne ženské meno Ružena, ktoré je odvodením zo slova ruža. Ruženky vytvárajú okolo seba dobrú atmosféru, príjemné prostredie a vedia vyčariť na každej tvári úsmev, čo môžeme len potvrdiť. Naša milá pani Ruženka okrem menín oslávila v tento deň aj svoje 92. narodeniny. K tomuto krásnemu dvojitému sviatku jej želáme veľa zdravia, spokojnosti a dobrej nálady, aby aj naďalej rozdávala okolo seba úsmev. 

Výlet do kostola sv. Michala Archanjela

Obyvatelia a zamestnanci Zariadenia pre seniorov a JESÉNIE SKALICA sa dňa 25.8.2021 vybrali vychutnať atmosféru Božieho chrámu. Spoločne navštívili kostol sv. Michala Archanjela v Skalici, ktorý sa nachádza v strede námestia a je najvýznamnejšou dominantou mesta. Tento výlet si vychutnali najmä klienti, ktorí sú imobilní alebo ťažko mobilní a vďaka bezpečnej doprave priamo na námestie a sprievodu personálu mohli opäť po dlhom čase navštíviť kostol. Po príchode do kostola všetkých srdečne privítal pán kaplán Marek Budaj, ktorý obetoval sv. omšu za zdravie všetkých obyvateľov a zamestnancov oboch našich zariadení. Ďakujeme pánovi kaplánovi Marekovi za odslúženie sv. omše, ktorá je pre nás vždy veľkým povzbudením a taktiež talentovanému organistovi Šimonovi za hudobný doprovod.

ANNA BÁL na DVAKRÁT

V pondelok 26.7.2021 sme zahájili v znamení vinšov Ankám a Hankám v Zariadení pre seniorov a v utorok sme pokračovali druhám Anna bálom v JESÉNII. Pozvanie medzi nás prijala pani primátorka Anna Mierna a viceprimátorka Veronika Buc. Všetky prítomné žienky, nositeľky tohto krásneho mena sme obdarovali kvetmi. Bolo to krásne popoludnie, okrem výborného občerstvenia potešil spev, muzika a vtipné hovorené slovo známeho družbu pána Milana Špírka a harmonikára Eda Vlčka.

Sv. omša so sviatosťou zmierenia v JESÉNII

V stredu 21.7.2021 mali obyvatelia Jesénie opäť možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia s nasledovným slávením bohoslužby v átru zariadenia. Návšteva kňaza a božie slovo je pre všetkých veľkou vzpruhou a nádejou. Ďakujeme pánovi kaplánovi Marekovi Budajovi za tieto stretnutia, ktoré nás vzdy povzbudia a dávajú nám novú silu.

Vypestovali sme si levanduľu

Levanduľu v JESÉNII pestujeme už šiesty rok a stále sa jej nevieme nabažiť. Jej opojná farba a vôňa nás vždy nadchne a poteší. Takto krásne sme si ju vypestovali, pozbierali a zviazali do kytičiek na sušenie, aby nás tešila po celý rok.

Oslava Jubilantov v II. štvrťroku 2021

Vo štvrtok 3. júna 2021 v átriu Jesénie oslavovali svoj sviatok obyvatelia, ktorí sa narodili v mesiaci apríl až jún. V príjemnej atmosfére zelene a rozkvitnutých muškátov, za slávnostne prestretým stolom si spoločne s pani riaditeľkou pripili na zdravie do ďalších rokov.  

Naša obľúbená ergoterapia - pečenie a sadenie byliniek

Svoje voľné chvíle obyvatelia Jesénie vypĺňajú aj takouto pracovnou terapiou. Pečenie koláčov na oslavu narodenín a sadenie bylinek sú pravidelné činnosti, ktoré vykonávajú s láskou a radosťou. Zapájanie do týchto aktivít  našich obyvateľov napĺňa a podporuje celkovú pohodu s pocitom užitočnosti.

Máj, lásky čas - pozdravy pre obyvateľov

Mesiac máj sme ukončili privítaním pani viceprimátorky Veroniky Buc, ktorá pre naše zariadenia iniciovala účasť v milom projekte Máj, lásky čas z dieľne Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Na adresu zariadenia boli doručené úprimné a srdečné pozdravy pre všetkých obyvateľov. Pozdravy a v nich ukrytú lásku opätujeme a ďakujeme pani Veonike Buc, kolektívu detí a zamestnanacov Materských a základných škôl Skalica, o.z. Mikádo, Materskej škole Kátov a všetkým známym aj neznámym autorom, ktorí sa do výzvy zapojili. 

Muzikoterapia a Deň Matiek

Spomienkové ľúbivé texty a tóny piesní v podaní Milana Špírka a Tibora Kutálka boli darčekom pre všetky mamy a staré mamy v našej Jesénii dňa 10.mája 2021. K tomu s láskou vyrobené srdiečka a výborný domáci jablčník a o zábavu bolo postarané. Milé mamy a staré mamy, želáme vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat, pravnúčat mali vždy radosť. Buďte nám zdravé, spokojné a milé a buďte s nami ešte dlhé roky. 

Naša telesná výchova

Jar je v plnom prúde a my sa tešíme zo slniečka. Pred zariadením na čerstvom vzduchu za pomoci našej rehabilitačnej pracovníčky Zuzanky takto pravidelne spoločne precvičujeme všetky svaly, aby sme ich udržali v čo najlepšej kondícii.  

"Sladké mámení" v Jesénii

Dňa 7.4.2021 k nám do zariadenia opäť dorazila Jadranská zmrzlina. Chutné osvieženie nás prekvapilo a potešilo. Milé popoludnie umocnili ešte voňavé narcisky darované od pána Zemana zo Skalice. Ďakujeme našim vzácnym sponzorom Jadranská zmrzlina a Taxi Skalica. Veľmi si to vážime. 

Oslava Jubilantov v prvom štvrťroku 2021

V utorok 30.marca 2021 sa v Jesénii uskutočnila oslava Jubilantov. Svoj sviatok oslávili obyvatelia, ktorí sa narodili v prvom štvrťroku. Po príhovore vedúcej zariadenia Mgr. Macháčkovej si spoločne pripili na ďalšie roky, pochutili si na slávnostnom chlebíčku a tak ako sa na riadnu oslavu patrí nechýbal ani tanec. Aj touto cestou všetkým ešte raz blahoželáme. 

Veľkonočný pozdrav od detí z MŠ Hviezdoslavova

Ani počas pandémie na obyvateľov JESÉNIE nezabudli skalické detičky z MŠ Hviezdoslavova. S pani učiteľkami vlastnoručne vyrobili k Veľkej noci krásne zapichovacie kuriatka a seniorov potešili sladkým prekvapením. Naše medzigeneračné priateľstvo s materskými školami pokračuje aj takouto formou na diaľku. Všetci sa tešíme až príde opäť chvíľa, že budeme môcť detičky privítať v zariadení. Vždy pozitívne povzbudia, či už takto pozdravom alebo vystúpením. Srdečne ďakujeme.

V mesiaci marec sa oslavovalo vo veľkom

Mesiac marec sa niesol v Jesénii v duchu narodeninových aj meninových osláv. Dňa 19. marca sa pripíjalo na Jozefov. Svoje narodeniny spoločne s ostatnými obyvateľmi oslávila pani Božena, ktorej sme blahoželali ku krásnym 90-tym narodeninám. Taktiež všetko len to najlepšie sme zaželali pani Jarke a pani Jozefíne. Všetko dobré a ešte veľa veľa spoločných rokov v takejto dobrej nálade.

Oslava Medzinárodného dňa žien

V pondelok 8. marca sme si pripomenuli sviatok, ktorý patrí ženám. Všetky obyvateľky a taktiež zamestnanakyne sa potešili ružovému, voňajúcemu kvietku. Radosť bola o to väčšia, že bol darovaný s úctou, zo srdca a z rúk švárneho muža.   

Fašiang tak ako sa patrí

Aj v týchto ťažkých časoch nechýbala kolektívu zamestnanacov Jesénie energia pre usporiadanie malej fašiangovej oslavy. V utorok dňa 16.2.2021 skvelý personál zariadenia potešil klientov pri obede veselým sprievodom. K obedu boli tradičné domáce fašiangové šišky s džemom a pro príchode masiek každá tvár žiarila úsmevom. 

Valentínske posedenie

Pri príležitosti sviatku svätého Valentína sme si v Jesénii spoločne posedeli a pochutili na domácom koláčiku, ktorý naši obyvatelia za pomoci terapeutky Ivetky upiekli. A veru že sa im vydaril. Túto sladkú dobrotu si vychutnali a pritom spomínali na všetkých svojich drahých, ktorých nosia vo svojich srdiečkach. 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti