Štedrý večer v zariadení

Štedrú večeru sme prežili v pokojnej atmosfére pri vianočných koledách chrámového zboru Cantamus Domino, pri dojímavom príhovore pani riaditeľky a s požehnaním od duchovného otca pána farára Urlanda. S vďakou a vzájomnou úctou budeme spomínať na tieto slávnostné chvíle strávené spolu počas najkrajšieho večera v roku.

Vianočné posedenie s priateľmi zo Zeleného domu

Dňa 16.12.2019 sa v jedálni nášho zariadenia konali tradičné vianočné trhy, počas ktorých si všetci mohli zakúpiť vianočné pečivo, varené vínko a klobásu. Na toto podujate prijali naše pozvanie priatelia zo Zeleného domu, ktorí nás potešili krásnym tanečným vystúpením a vzácnym darčekom „Putovným vianočným stromčekom" s prekvapením. Príjemnú vianočnú atmosféru sme upevnili piesňami v podaní pána Mikuša a spoločnými rozhovormi o prípravách a radosti z prichádzajúcich sviatkov. Veľké ĎAKUJEME patrí i žiakom zo ZŠ Mallého, ktorý nás príjemne prekvapili a prišli s koledami vo vidieckych krojov tak ako sa chodilo kedysi.

Vystúpenie a vianočné želania od žiakov zo Základnej školy Štvorlístok

V predvianočnom čase prišli medzi nás žiaci zo Súkromnej Základnej školy Štvorlístok. Okrem bohatého programu priniesli všetkým babičkám a deduškom vlastnoručne vyrobené krásne vianočné pozdravy s venovaním, ktoré osobne odovzdali. Z celého srdca ďakujeme deťom aj ich pedagógom za to, že nezabúdajú na našich starkých a pravidelne ich navštevujú počas celého roku.

Prezentačné trhy v zariadení

Vianoce – čas pokoja, radosti, ale aj čas spojený s nákupmi darčekov. Naše zariadenie pre seniorov usporiadalo v dňoch 6. a 7. decembra 2019 „Vianočné prezentačné trhy". Klienti, príbuzní, zamestnanci a hostia mali možnosť prísť a poobzerať si rôzne výrobky zhotovené našimi klientmi v ich voľnom čase na pracovných terapiách. A veru, že bolo čo obdivovať. Krásne a s láskou vyrobené darčeky od starkých si mnohí príbuzní odniesli do svojich domovov. 

Návšteva svätého Mikuláša

Posledný mesiac v roku sa už tradične nesie v znamení malých i veľkých prekvapení. Mikulášskej nádielke sa tešili dňa 6.12.2019 aj naši seniori, ktorým sv. Mikuláš so svojím sprievodom urobili veľkú radosť. Najviac ich rozosmial jeden z Mikulášových pomocníkov – čert, ktorý zanechal na všetkých obyvateľoch čierne stopy. Vzácna návšteva sa odohrávala v jedálni nášho zariadenia. Spomínali sme sa rozprávali básničky a veru niektorí sv. Mikuláša riekankou aj potešili.

Oslava Jubilantov v poslednom štvrťroku 2019

Všetko najlepšie k narodeninám, šťastie, spokojnosť a pevné zdravie sme dňa 5.12.2019 popriali našim oslávencom, ktorí mali svoje narodeniny v poslednom štvrťroku 2019. Pri tejto príležitosti sa seniori zišli a spoločne oslávili svoj sviatok. Nechýbal prípitok ani občerstvenie. Pri šálke kávy, výbornom zákusku a chlebíčkoch sa dobre diskutovalo a slávnostnú atmosféru dotvárali piesne pána Mikuša, ktorý nám hral do tanca.

Adventé trhy na námestí Slobody

Dňa 2.12.2019 sme sa so seniormi vybrali pozrieť adventnú atmosféru v našom meste. Zazvonili sme si na zvonček šťastia, ochutnali vianočný puč, nakúpili darčeky pre blízkych a započúvali sa do kolied, s ktorými sa na námestí prezentovali mladí, talentovaní speváci. A keďže bola riadna zima zašli sme aj na kávičku a zákusok do blízkej cukrárne. 

Katarínska zábava

V našich zariadeniach sa snažíme udržiavať ľudové tradície a jednou z nich je aj Katarínska zábava. Na sviatok svätej Kataríny nám v zariadení do spevu a tanca hral pán Blatnický a náš domáci súbor Rozmarín. Potešili nás aj milí hostia, primátorka Anna Mierna, viceprimátorka Veronika Hanzalíková a poslankyňa MsZ Katarína Chovancová.

Úcta k starším - vystúpenie detí z MŠ Hurbanova

Úcta k starším.
Najkrajšie a najmilšie stretnutia v spoločnosti detí.

Sme nadšení zo spolupráce s MŠ Skalica Sedmokráska, pracovisko Hurbanova ulica. Spájanie generácií, príjemné osvieženie a povzbudenie do našich dní. Dňa V utorok 29.10.2019 deti vystúpili s vydareným kultúrnym programom v Zariadení pre seniorov aj v Jesénii, vyčarili nám radosť aj dojatie. Prekvapili darčekom, úžasnou fotogalériou spoločných akcií. Máme len milé a veselé spomienky. V mysliach a srdciach nosíme nádherný odkaz od detí zo Sedmokrásky:
„Nech Vám úsmev zdobí tvár a srdiečko hreje, naša láska, úcta k Vám, tá na predaj nie je."
Zo srdca ďakujeme SEDMOKRÁSKY.

Hudobný pozdrav "MUŽÁCI" z Prietržky

V piatok 24. októbra 2019 spevácky súbor "Mužáci" z Prietržky prišiel našich klientov potešiť krásnou pesničkou. Pesnička spievaná od srdca, nie je len potešením pre uši, ale aj pohladením pre dušu. Originálne piesne od autorky pani Rajčákovej z Prietržky, ale aj známe pesničky si spolu s vystupujúcimi zaspievali aj naši seniori. Ďakujeme Mužákom za ich skvelé spevácke výkony a tešíme sa opäť niekedy nabudúce.

Veselo s pesničkou - Veselo s priateľmi

Družba nášho zariadenia s Denným penziónom Ivanka pri Dunaji trvá už neuveriteľných 26 rokov. Priateľstvo je vzácny dar a my si priateľstvo s Ivančanmi veľmi vážime a vždy sa tešíme na spoločné chvíle pri pesničkách a harmonike. Bolo nám cťou ich privítať dňa 23.10.2019 u nás v Skalici. Krásne počasie sme využili aj na prehliadku mesta a Kostola Milosrdných bratov. Potom sa tradične spievalo, tancovalo, k tomu nechýbalo dobré jedlo, tombola, ale najmä dobrá nálada, srdečné rozhovory, dojímavé zvítania aj rozlúčky. Ďakujeme všetkým za milú spoločnosť, úžasné piesne v podaní hosťujúceho Dunájka a domáceho Rozmarínu.

Separovanie odpadu so žiakmi zo SZŠ Štvorlístok

Žiaci zo Súkromnej základnej školy Štvorlístok nezabudli na našich starkých a dňa 18.10.2019 nás prišli pozdraviť a vzájomne sa porozprávať o dôležitosti chrániť si  životné prostredie, kde sme spoločne rozoberali otázky ohľadom správnej likvidácie odpadu. Je skvelé, že práve mladá generácia vyrastá s takýmto postojom k životnému prostrediu. Aby bolo odpadu čo najmenej, rozhodli sme sa vytvoriť lepšie podmienky, aby aj naši obyvatelia a zamestnanci mohli  odpad dôslednejšie triediť. Touto cestou vyslovujeme úprimné poďakovanie vedeniu a žiakom zo Súkromnej školy Štvorlístok za ich prezentáciu, vystúpenie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu pri organizovaní spoločných medzigeneračných podujatí.

Kurz spoločenských tancov v ZpS

V stredu 16. októbra 2019 sa začala v našom zariadení prvá hodina kurzu spoločenských tancov  pod vedením skúseného tanečného lektora pána Milana Veselého. Nenáročné a príjemné tanečné prvky a zábava spojená s výukou základných krokov a figúr. Na programe sú očarujúce rytmy a radosť z pohybu. Cieľom tanečného kurzu je osvojenie si základných krokov a figúr v jednotlivých latinsko-amerických a štandardných tancoch a samozrejme zlepšenie kondície. Tanečné tréningy zlepšujú celkové držanie tela, koordináciu pohybov, podporujú kĺbovú pohyblivosť. Pozitívne pôsobia na obehovú a dýchaciu sústavu i svalový aparát. Majú taktiež pozitívny účinok na kognitívne schopnosti, no predovšetkom sú liekom na dobrú náladu a radosť zo života čo je pre ná najdôležitejšie.

"Týždeň Českej kultúry" v našom zariadení

V dňoch 7. až 11.októbra 2019 sme mali Český týždeň - bohatá paleta chutí, vôní, farieb a zážitkov. Najviac nás potešilo výborné vepřo, knedlo, zelo zaliate chladeným čapovaným pivkom, české buchty, olomoucké syrečky, smažák či znojemská roštenka. Nasledovala rozprávka „Princezná se zlatou hvězdou na čele", ktorá nás inšpirovala k nápadu oceniť náš skvelý kolektív kuchyne udelením „Rádu zlatej varešky" za jedlá s láskou varené pre nás. Ďalej sme pokračovali spomienkovým hudobným popoludním s božským spevákom Karlom Gottom. Putovali sme mapou Čiech a spoznávali najkrajšie skvosty a pamiatky krajiny. Vo vlastnej ankete sme si vybrali našu najlepšiu cz komédiu, vyhrala „Na samote u lesa". Krásny októbrový deň plný slnka a pohody sme prežili v hodonínskej ZOO. Spomienky na staré dobré časy sme zdieľali v príjemnej vzájomnej spoločnosti. Bolo nám skrátka „hezky – česky."

Výstava prác aktívnych seniorov

V Jezuitskom kostole a v  priestoroch Mestskej knižnice v Skalici sa v utorok popoludní 2.10.2019 o 14:00 hod. slávnostne otvorila vernisáž Výstavy prác aktívnych seniorov Zariadenia pre seniorov a JESÉNIE SKALICA. Slávnostné zahájenie vernisáže otvoril náš spevácky súbor Rozmarín. Zúčastneným sa prihovorili pani primátorka Anna Mierna, naša pani riaditeľka, riaditeľka Mestskej knižnice a kurátorka výstavy Elena Macháčková. Po oficiálnom otvorení sme sa presunuli do Mestskej knižnice, kde bolo na čo pozerať. Krásne až neuveriteľné ručné práce seniorov oboch zariadení, ktoré vyrábajú vo svojom voľnom čase zdobili steny interiéru knižnice. Výstavu v priestoroch Mestskej knižnice si môžu návštevníci pozrieť do 31.12.2019.

Skalické SPJEVULE - zahájenie Mesiaca úcty k starším

Október je Mesiacom úcty k starším. Preto sme dňa 1.10.2019 otvorili tento vzácny mesiac  kultúrnym vystúpením  folklórneho súboru Skalické Spjevule. Týmto sa chceme poďakovať dievčenskej speváckej skupine  ZUŠ, že medzi nás prišli za ich krásny  program a pánovi učiteľovi Miroslavovi Buzrlovi, ktorý ich podporuje a  vedie k slovenským zvykom a tradíciám. Našim klientom želáme veľa zdravia, radosti , aby boli obklopení láskou, úctou a pozornosťou nás všetkých.

Medzigeneračný deň v ZpS

Deň 29.9.2019  bol  príležitosťou, kedy naše zariadenie pre seniorov otvorilo svoje brány rodinným príslušníkom, ktorí prišli pozdraviť svojich starkých a nakuknúť ako si v zariadení nažívajú. Podujatia zahájila  krásnym príhovorom naša pani riaditeľka, ktorá následne predala slovo p. Špírkovi zbormajstovi nášho domáceho súbor Rozmarím,  ktorý svojimi piesňami potešil srdcia nielen našich starkých, ale priniesol pozitívnu atmosféru do celého zariadenia. Nasledovali prehliadky zariadenia - pracovných terapií, kaplnky, soľnej jaskyne...  Počas celého podujatia bolo pripravené občerstvenie. Prebiehala tiež výstava výrobkov, ktoré s láskou vyrobili tvoriví klienti v krúžkoch. Na zachovanie krásnej spomienky mali možnosť obyvatelia spolu s rodinnými príslušníkmi sa vyfotografovať a ihneď obdržať fotografiu ako darček. Toľko úsmevov na tvári bolo cítiť po celej miestnosti. A čo sa týka tých najmenších ratolestí...nechýbali tvorivé dielničky, maľovanie na tvár a o zábavu a animačný program sa postarala animátorka Katka. Spoločne strávené chvíle s deťmi, vnukmi, pravnúčatkami si treba užívať a spoločne sa treba tešiť, pretože sú neopakovateľné.

Jesenná brigáda

Dňa 27.9.2019 sme sa rozhodli upraviť a upratať si okolie nášho zariadenia pre seniorov. Pozametali a  poumývali sme lavičky v altánkoch, vyčistili športové i petangové ihrisko, ostrihali stromčeky aj kríky, pozametali chodníky, pohrabali lístie. Taktiež sme si vysadili krásne jesenné vresy, z ktorých sa veľmi tešíme. Po úspešnom ukončení a skrášlení okolia sme si pochutili na voňavej kávičke.

Knižné doobedie "Tradície našich predkov"

Život nie je len o tom, že sa snažíme napredovať, myslieť na každodenné veci, ktoré často súvisia s materiálnym nastavením, ale je to aj citlivé vnímanie našej bohatej minulosti. Zamýšľanie sa nad vzácnymi hodnotami predchádzajúcich generácií a uctenie si významných osobností našej histórie. Do kultúrneho dedičstva však patria aj rituály, tradície, spev, umenie, zvyklosti, vedomosti či zručnosti, ktoré si naši predkovia odovzdávali z pokolenia na pokolenie. Preto sme sa dňa 25.9.2019 spoločne stretli v našej knižnici, kde sme si pripomenuli tieto naše tradície, zaspomínali sme spoločne na mladosť, prácu a rodinu.

Prednáška "Ako sa nestať obeťou trestného činu"

Dňa 20. septembra 2019 sa v našom zariadení uskutočnila prednáška pre našich klientov "Ako sa nestať obeťou trestného činu."  Osveta a prevencia pre našu cieľovú skupinu je nevyhnutnosťou  pre ich osobitnú zraniteľnosť, osamelosť, dôverčivosť a tiež preto, že sú často odkázaní na starostlivosť niekoho iného. So seniormi diskutovali odborníci z Ministerstva vnútra SR o hlavných zásadách prevencie, ako sa nestať obeťou trestných činov, ktoré páchajú podvodníci a zlodeji na senioroch. Súčasťou tejto prednášky boli veľmi poučné a zaujímavé videá a ukážky situácií, ktoré sa v skutočnosti odohrali. V závere sa diskutovalo a prednášajúci nás poučili  ako nepodľahnúť a ubrániť sa podvodníkom. Prednáška sa stretla s veľkým záujmom zo strany klientov čo nás teší a preto sa budeme podobným témam a prevencii venovať aj nabudúce.

Pozvanie do MŠ Sedmokráska "Dám Ti rúčku"

Dňa 19.9.2019 boli naše babičky pozvané do MŠ Sedmokráska na další ich deň v rámci Európskeho rýždňa mobility, pod názvom "Dám Ti rúčku, Ty daj mne, rozhýbme sa spoločne." Babičky spolu s detičkami hľadali ukryté srdiečka na školskom dvore. Prečo srdiečka? Pretože tie sú symbolom nie len lásky, ale aj dobrého zdravia. Odkazy, ktoré boli na srdiečkach si spoločne prečítali pri teplom čajíku a skalickom trdelníku. Ďakujeme vedeniu škôlky za pozvanie s srdečné prijatie.

Spoločná pechádzka v rámci ETM

V rámci Európskeho týždňa mobility 2019 sa zapojili i klienti nášho zariadenia. Cieľom tejto aktivity je mobilizovať čo najväčší počet klientov zariadenia a umožniť aj klientom odkázaným na vozík sa zúčastniť tejto vychádzky. Témou ročníka 2019 je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom PREJDIME SA SPOLU!. Teší nás myšlienka, že sme spravili niečo pre svoje zdravie, čistejšie ovzdušie a prostredie, v ktorom žijeme. Počas vychádzky nám ochotne pomáhali študenti Gymnázia a Strednej zdravotníckej školy.
Ďakujeme vedeniu Gymnázia a Strednej zdravotníckej školy za krásnu spoluprácu, ktorou umožnili zúčastniť  sa viacerým našim imobilným klientom tejto vychádzky.

Oslava Jubilantov v treťom štvrťroku

Čas nezabudol pripísať ďalší rok, zastavil sa v kalendári a vpísal sa do spomienok... Všetko najlepšie k životnému jubileu, šťastie, lásku, spokojnosť, pevného zdravia sme dňa 11. 9. 2019 popriali našim narodeninovým oslávencom. Po srdečných príhovoroch a prípitku, ktorý predniesla pani riaditeľka si klienti pochutili na zákusku a kávičke. Taktiež na žiadnej oslave nemôžu chýbať šunkové chlebíčky, ktoré oslávencom pripravili dievčatá na pracovnej terapii. Dobrá nálada neutíchala, pretože sa hralo, spievalo a tancovalo za hudobného doprovodu nášho skvelého muzikanta pána Mariána Mikuša. Všetkým jubilantom ešte raz srdečne blahoželáme  a prajeme im, aby  na túto slávnostnú chvíľu zostali pekné spomienky.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti