Aktivity 2019

"Koľko lásky sa vojde do krabice"

V sobotu 14. decembra 2019 mali všetci obyvatelia JESÉNIE SKALICA zps Štedrý večer v predstihu. Krásna a ušľachtilá myšlienka celoslovenskej zbierky "Koľko lásky sa vojde do krabice" prišla i k nám. Naše veľké ĎAKUJEME patrí pani Karin Kraisovej, ktorá si zobrala túto myšlienku za svoju a získala pre každého nášho obyvateľa krásny darček, ktorý vykúzlil na tvári šťastný a spokojný úsmev, niekedy aj so slzičkou dojatia. Pani Krajsová prišla aj so svojou družinou pomocníkov a spríjemnili nám tak sobotňajšie adventné popoludnie.

"Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc."

13. december patrí sviatku Lucie. Aj do nášho zariadenia zavítali biele Lucie. Vymietli všetko zlé z rohov a kútov, aby náš domov v nadchádzajúcom roku obchádzali zlé veci a odohnali všetky neduhy od našich obyvateľov.

Oslava Jubilantov v IV. štvrťroku 2019

Dňa 10. decembra 2019 sme sa stretli pri poslednej oslave Jubilantov v tomto roku. Posedenie sa nieslo vo veľmi príjemnom a veselom duchu. Prišli nám zahrať klienti z vedľajšieho Zariadenia pre seniorov pod vedením pána Milana Špírka. Každý mal možnosť si vybrať pesničku podľa svojho želania. Takže sa hralo, spievalo, nechýbali vzájomné priateľské rozhovory a taktiež výborné občerstvenie. Všetkým želáme veľa síl a zdravíčka.

"Vrecko plné radosti"

Dňa 9. decembra prišli medzi nás "Svetlušky" z Materskej škôlky Hviezdoslavova a s nimi prišlo i "Vrecko plné prekvapení". Deti nás nepotešili len milým vystúpením ako myšičky, ktoré nám prišli popriať šťastné Vianoce, ale každého jedného seniora obdarovali vreckom - darčekom. Pani učiteľky spolu s rodičmi urobili zbierku a každého nášho klienta obdarovali darčekom - "Vreckom plným prekvapení". Veľmi sme sa potešili ich návšteve, vystúpeniu, a predovšetkým tomu, že si na našich starkých spomenuli.

Prezentačné vianočné trhy

V dňoch 6. a 7. decembra 2019 sa v JESÉNII konali „Prezentačné Vianočné trhy." Tak ako každý rok, tak ani tento nebol výnimkou a naši klienti usilovne pracovali na výrobkoch, ktoré v týchto dňoch mohli odprezentovať. Sme veľmi potešení s akým záujmom širokej verejnosti sme sa stretli. Na trhy prišlo veľa príbuzných, zamestnancov aj samotných klientov a o výrobky bol veľký záujem.

Katarínska zábava

V našom zariadení sa snažíme udržiavať ľudové tradície a jednou z nich je aj Katarínska zábava, ktorú sme si usporiadali v deň sviatku svätej Kataríny 25. novembra 2019. Do spevu nám zahral p. Janík so svojou skupinou, pochutili sme si na zákusku a výbornej kávičke. Všetko dobré nám prišla popriať spolu s našou pani riaditeľkou pani zástupkyňa primátorky Veronika Hanzalíková a poslankyňa mesta pani Katarína Chovancová. S veselou náladou a pesničkou na perách sme sa začali pripravovať na nadchádzajúce adventné obdobie.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti