Aktivity 2020

Štedrý deň v zariadení

NA JEDLIČKE SVIEČKY SVIETIA
V JASLIACH LEŽÍ BOŽIE DIEŤA
NECH VÁS JEHO LÁSKA HREJE
ŽIARI I V TMÁCH BEZNÁDEJE
DO SŔDC, DUŠÍ VAŠICH VLOŽÍ
RADOSŤ, ŠŤASTIE, POKOJ BOŽÍ
Spoločná modlitba, slová vďaky a uznania, vianočné dobrotky na stole, krabičky lásky, viera, pokoj, nádej v srdciach... Pokojné a požehnané sviatky Vám vinšujeme.

Posedenie pri vianočnom punči

Vôňa vianočného punču a sladkého pečiva, radosť a dojatie z pozdravov od škôlkárov, tašky plné prekvapení, taká bola dňa 22.12.2020 atmosféra v JESÉNII.

Svätý Mikuláš v JESÉNII

Svätý Mikuláš zavítal aj do Jesénie a priniesol bohatú nádielku. Potešil všetkých sladkými balíčkami od firmy Aproxima s osobnými vinšami od detí a zamestnancov MŠ Skalica, pracovisko Hviezdoslavova. Deci červeného vínka na krvinky a zdravíčko venovalo vinárstvo Vysoké pole. Tú pravú atmosféru vytvorili ľudia, ktorí v Jesénii tvoria jedno krásne ľudské spoločenstvo. Ďakujeme

Október - Mesiac úcty k starším

V októbri sme pravidelne u nás vítali deti, mládež, spevákov, umelcov, prepájali generácie. Dnes to však nejde, slávime tak medzi sebou. Úcta je našou životnou abecedou, morálny kompas nášho krásneho životného poslania postarať sa o seniorov. Program dnešných dní, nech sa páči pozrite si galériu. Spoločenské hry, Narodeninové oslavy, Sušenie jabĺčok, Domáce kino a podobne. Sme v poriadku a pozdravujeme Vás.

Narodeninové posedenie

Utorkové slnečné poobedie 6. októbra sme využili na stretnutie našich jubilantov. Dník sa nám krásne vydaril do pohodky. Nechýbali chlebíčky, kávička, symbolické deci na prípitok, veselé tóny z gitary a hlavne dobrá nálada. Sladký dezert, obľúbené eskimo si dokonca upiekli sami klienti. Oslávencom aj ostatným prajeme všetko dobré a na zdravie!

Výlet na skalické rybníky

Na skalických rybníkoch je nám vždy skvele, čerstvý vzduch, voda, zeleň, chutné občerstvenie. To je ten správny balzam na dušu. Ďakujeme personálu za vydarený výlet. Bolo super.

Výroba domáceho kečupu

Klienti zasadili, vypestovali, zužitkovali ... chutný voňavý kečup, mňamka vlastnoručne vyrobená na stole rozvoniava. Aj takto vyzerá v Jesénii pracovná terapia.

Opekačka

Tak ako každé leto aj v tomto roku sme si vychutnali opekačku v átriu našej Jesénie. V utorok 14.7.2020 za krásneho slnečného počasia sme si pochutili na voňavej grilovanej klobáse a pivku. S dobrým jedlom sme na slniečku načerpali nové sily, vitamín D a niektorí z nás sa aj opálili. Takéto spoločné chvíle v krásnom prostredí sú pre nás veľmi cenné a dlho sa z nich tešíme.

Oslava jubilantov za prvý polrok 2020

Dňa 2.6.2020 sme v átriu Jesenie usporiadali oslavu klientom, ktorí mali svoje narodeniny v prvom a druhom štvrťroku. Spoločne sme si posedeli v krásnom prostredí na slniečku, pripili na zdravie nás všetkých a pochutili si na dobrotách, ktoré nesmú na žiadnej oslave chýbať. Vedúca zariadenia Elenka Macháčková zaželala všetkým pevné zdravie, veľa síl a pozitívnej energie do ďalších rokov. 

Pečieme, hráme hry, trénujeme pamäť aj relaxujeme

Milí priatelia pozdravujeme Vás aj z JESÉNIE. Naša skvelá terapeuta Ivetka robí čo môže, aby sme aktívne využili každú voľnú chvíľu a nemysleli tak na odlúčenie od svojich najbližších. Cítiť už medzi nami veľkú túžbu a nádej k uvoľneniu opatrení. Trpezlivo čakáme, až príde ten čas. Zatiaľ sa venujeme hrám, trénujeme pamäť, pečieme ale aj relaxujeme v novom multisenzorickom kútiku SNOEZELEN na prízemí.

VYVA BAND - koncert pod balkónmi II.

Úžasný live koncert v podaní skvelej Klárky Kudláčovej a Mareka Vyskoča sme si dnes dokonale užili. Bolo tam všetko - hitovky, šlágre, pesničky na želanie, milé pohladenie a povzbudenie. ĎAKUJEME VÁM stokrát Klárka a Marek zo srdca, bolo to prekrásne, zostane nám krásny zážitok. Ste supeeer.

DUO JAMAHA live pod balkónmi

Hudobný darček od pani primátorky mesta Anny Miernej sme si vychutnali do sýta. Naša obľúbená kapela Duo Jamaha predviedla úžasný koncert plný šlágrov a hitov. Bolo veselo, bolo krásne, bolo super. Na tento zážitok a prekvapenie budeme s radosťou dlho spomínať. ĎAKUJEME pani primátorke za nápad a kapele Duo Jamaha za vystúpenie!!!

Naše májové radosti

Pozrite akými radosťami a aktivitkami si spríjemňujeme svoj voľný čas. Z našich terapeutiek sa stali aj kaderníčky... Staráme sa o seba, vyšívame, paličkujeme, oddychujeme v našom krásnom slnečnom átriu, precvičujeme telo aj pamäť, čítame knihy aj časopisy, tešíme sa z pohľadníc, listov a obrázkov od svojich blízkych, ktoré nám nosí pani poštárka. A kedže nám situácia nedovolí sa stretnúť s tými, ktorých ľúbime, tak sme to vymysleli takto na diaľku. Prostredníctvom videohovorov na Skype sa vzájomne tešíme a povzbudzujeme, čo nám dodáva veľa síl a energie.

Aj takto cvičíme

Ku koncu mesiaca apríl sme si zacvičili na čerstvom vzduchu v našom átriu. Niektorí precvičovali svoje končatiny v sede za pomoci rehabilitačnej pracovníčky, iní, ktorí vládali viac, sa pustili do upratovania a starostlivosti o zeleň. Zobrali do rúk hrable, krhly a iné pracovné nástroje a po zime upravili trávnik, okrasné stromčeky, kvety aj bylinky. Spoločne sme si tak upratali a skrášlili naše átrium, v ktorom tak radi sedávame. 

Pečenie koláčov a spoločné maškrtenie

Dňa 28.4.2020 sme dostali chuť na sladké koláče. A keďže sa nám nelenilo za pomoci našej terapeutky Ivetky sme sa s radosťou pustili do pečenia. Niekto miesil, iný osieval, alebo potieral džemom. Koláče ako od babičky. Spolu s kávičkou a na čerstvom vzduchu pochúťka veľká. 

Fašiangová zábava

Aj v tomto roku v období fašiangu sme usporiadali pre klientov Jesénie zábavu plnú masiek, hudby, smiechu, dobrého jedla a tomboly. V tombole sa usmialo šťastie na každého. Zo zamestnanacov sa stali na chvíľu krásne masky a na počúvanie a veru aj do tanca zahral p. Janík so svojou skupinou Freďáci. A samozrejme nechýbali tradičné fašiangové šišky, ktoré sa na jazyku len rozplývali.

Valentínske posedenie

Spomienka na sviatok sv. Valentína nie je len o láske medzi partnermi. Je o ľudskej blízkosti, priateľstve, úcte medzi sebou navzájom. S obyvateľmi JESÉNIE sme si na tento sviatok dňa 14. februára spoločne posedeli pri sladkom pudingu. Zaspomínali sme na staré lásky, ale nezabudli sme ani na tie súčasné, ktorými sú deti, vnúčatá, priatelia, spolubývajúci. 

Domáce kino

Prvé tohtoročné Domáce kino sme zahájili rozprávkou "Z pekla štestí." Udržali sme si tak ešte chvíľu rozprávkovú povianočnú atmosféru. Spolu s kávičkou, o ktorú sa nám postarali naše terapeutky bolo sledovanie veľmi príjemné.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti